Obyvatele Žabně vyděsil v pátek požár hospodářských budov v obydlené ulici. „Požár stodoly nám byl ohlášen hodinu po pátečním poledni. Na místo ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice ve Frýdku-Místku se dvěma cisternami, dvě cisterny použili
k výjezdu také dobrovolní hasiči z Vratimova a Brušperku. Na místě rovněž zasahovali dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku, Paskova a Žabně a podnikoví hasiči Biocelu Paskov,“ vedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.
Nejdříve vzplála dřevěná pultová střecha přízemní stodoly o velikosti 20 x 7 metrů. Požár se rychle rozšířil na všechny zdi. Hasiči dostali požár pod kontrolu po hodině hašení. Pak stodolu dohašovali a vynášeli zevnitř dřevo, zemědělské nástroje, propanbutanové lahve a další uskladněné předměty. Stodola shořela prakticky celá, oheň zničil i druhou část budovy, která patřila sousedům. Z objektu zůstalo jen zdivo.
Při mohutném požáru hrozilo, že oheň zničí i rodinný domek sousedů, stodola prakticky hraničila se zdí domku, na němž žárem začaly praskat okenní tabule. Hasiči s vypětím sil domek uchránili. Jeho majitelé byli přesto požárem šokováni. „Začalo hořet u sousedů a přeskočilo to k nám na garáže, v nichž jsme měli uskladněny věci. Málem shořel i náš dům. Volali mi do práce, že u nás hoří. Dovedete si představit ty nervy,“ řekla žena, která v rodinném domě bydlí.
Když jsme po příjezdu na místo zjišťovali, v kterém domě začalo hořet, lidé byli na rodinu, v jejíž stodole požár vznikl, naštvaní. „Však uvidíte sami. Je to ten malý domek, v němž žije Romka,“ ukazovala jedna z žen, která přihlížela zásahu požárníků. „Podívejte, jak jsme dopadli,“ lamentovala žena, která seděla na zápraží staršího domku. Když ale uviděla fotoaparát, spustila: „Nechci žádnou publicitu. Běžte si natáčet porno do televize.“ Její partner byl sdílnější. „Slyšel jsem sirény a říkal jsem si, jen aby nehořelo u nás. Pak za mnou přiběhl kluk a pověděl, co se stalo. Hned jsem běžel domů,“ líčil nešťastný muž. Proč u něj ve stodole začalo hořet, si nedokázal vysvětlit. „Opravdu nevím,“ krčil rameny.
Soused bydlící ve stejné ulici viděl zásah hasičů. „Oheň ze stodoly šlehal do výše střechy většího rodinného domu,“ popisoval. „Přitom
v tom menším domku už jednou hořelo. Před čtrnácti dny tam údajně babička převrhla svíčku a vyhořel celý pokoj. Museli to celé vymalovat,“ dodal soused.
„Stodola dlouhá dvacet metrů je zničená. Její součástí byly chlívky a tři garáže, v nichž ale neparkovaly automobily. Majitelé tam měli uložené věci. Škoda dosahuje 1,5 milionu korun. Příčinu vzniku požáru ještě šetříme,“ konstatoval operační důstojník frýdecko-místeckých hasičů Karel Potiora.