Policie zatím informovala o poslední násilnosti, která se odehrála v úterý večer na parkovišti před obchodním centrem Futurum na ulici Novinářské v Moravské Ostravě. Obětí je čtyřiadvacetiletá žena. „Ve chvíli, kdy nakládala zboží z nákupního vozíku do zavazadlového prostoru svého auta, zastavilo vedle ní červené vozidlo značky Daewoo. Vystoupil z něj muž a k břichu jí přiložil zbraň. Vyděšená paní ani nezaregistrovala, co na ni promluvil. Vytrhnul jí z ruky kabelku, nasedl do svého vozu a odjel. Žena měla v kabelce osobní doklady, peníze, mobilní telefony a další věci. Celkovou škodu vyčíslila na 20 500 korun,“ popsala situaci mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Policisté okamžitě zahájili intenzivní pátrání, které trvalo až do středečního rána. Podle neoficiálních informací kriminalisté získali horkou stopu, která by je velmi brzo mohla přivést až k pachateli. Dokonce již mají vytipovanou podezřelou osobu. „Je velmi pravděpodobné, že je to on. Dostali jsme se k němu na základě operativního šetření,“ uvedl bez bližších podrobností kriminalista obeznámený s případem.

Podobný scénář měla i dvě předchozí přepadení, která se stala v Mariánských Horách. Muž pokaždé přiskočil k autu, ve kterém seděly ženy. První z nich se pod hrozbou použití zbraně snažil přimět k vydání peněz. Odvážná řidička ho však nadávkami zahnala na útěk. Později si útočník vytipoval další automobil. Oběti se podařilo z vozidla uprchnout. Ukryla se v křoví a začala volat o pomoc. To agresora vylekalo a s nepořízenou uprchl.

Lupič uspěl až napotřetí. Zatím není jasné, zda v ruce držel maketu pistole nebo skutečnou zbraň.