Marek Gurvay má podle soudu na svědomí loupež, krádež a podvod. Senát mu trest podmíněně odložil na dobu tří let. Mladík, jenž zatím nebyl nikdy trestán, s tím souhlasil. Žalobce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Nejzávažnější trestný čin se odehrál loni 5. září, kdy mladík na cyklostezce u řeky Ostravice oslovil Davida T. a zeptal se ho na přesný čas. Když muž vytáhl svůj mobilní telefon, Gurvay mu řekl, že přístroj byl ukraden jeho bratrovi, a chtěl ho majiteli vzít. Když neuspěl, zakřičel: „Naval mi ten mobil. Nezačínej si se mnou, nebo ti tu na místě rozbiju hubu.“ David T. pak lupiče ze strachu poslechl.

Gurvay od listopadu do prosince loňského roku pod různými záminkami připravil o mobil dalších pět lidí. Protože ale nikomu nevyhrožoval, obžaloba ho vinila z krádeže a podvodu s celkovou škodou 15 tisíc korun.

Senát se případem zabýval od března letošního roku. Protože se Gurvay hlavnímu líčení půl roku vyhýbal, putoval 2. září do vazby. V cele, z níž byl po vynesení rozsudku propuštěn, strávil necelý měsíc.