Okresní soud včera potrestal Pavlínu Gomolovou za to, že vypověděla smlouvu o dodávce elektrické energie ve frýdecko-místeckém bytě, který užívá její těžce invalidní otec. Pětašedesátiletý František Sýkora je částečně ochrnutý, obtížně artikuluje a je odkázán na pomoc pečovatelské služby. – více o rozsudku ZDE.

Pavlína Gomolová u hlavního líčení nevypovídala. Její manžel je ale přesvědčen o tom, že v článku nezazněly podstatné informace.

Redakci mimo jiné řekl, že František Sýkora své dceři vyhrožoval smrtí v době, kdy byla těhotná. „Vyhrožoval, že ji zapíchne nožem. Nedovoleně se ozbrojoval, policie u něj našla přes tři sta nábojů do střelných zbraní a větší množství střelného prachu. Bylo toho tolik, že si to museli převzít pyrotechnici,“ řekl Gomola. Odmítl tvrzení státního zástupce, že Gomolová se svého otce snažila zbavit svéprávnosti. „My jsme pouze dvakrát požádali o psychiatrické vyšetření pana Sýkory. On se k němu ale nedostavil a my jsme ho k tomu nenutili,“ řekl Radek Gomola s tím, že byt, který František Sýkora obývá, nikdy žádní případní kupci nenavštívili. „To je nesmysl. Je pravdou, že jednou ho viděla realitka, ale jí jsem byt nikdy nenabídl,“ uvedl Radek Gomola.

Elektřina byla v bytě vypnuta dva dny, poté její zapojení nařídila policie. Gomola si myslí, že rozvod elektrické energie v bytě je nevyhovující a může ohrozit Sýkorův život. "Z mého pohledu je nevyhovující určitě, revizní technik si to myslí taky, ale když jsme to přišli zkontrolovat, pan Sýkora nás z bytu vyhodil. Později už nám ani neotevřel. Jakékoli úpravy a opravy bytu nám zakazuje," řekl.

Podle něj je v případu podstatné i to, že František Sýkora dluží manželům peníze. „Dodnes nám dluží jednu splátku za elektřinu. Měli jsme s ním pouze ústní dohodu, protože elektřina je přepsána na manželku. Dluží i za jiné věci, třeba za poplatky družstvu,“ řekl Radek Gomola. Na Františka Sýkoru prý chystá dvě žaloby. „Aby začal konečně platit.“

Rozsudek je zatím nepravomocný. Jestli případ zamíří ke krajskému soudu, není jasné. „Manželka se odvolat nechce, ale já si myslím, že ji přemluvím,“ řekl Gomola na dotaz Deníku.