Pluta tak řešil předchozí konflikt před restaurací Kraken. Podle rozsudku jel vůz místy rychlostí zhruba 150 kilometrů v hodině. Žalobce chtěl Plutu poslat do vězení jako zvlášť nebezpečného recidivistu, senát ale muži vyměřil dvouletý podmíněný trest. Muži také na pět let zakázal řídit.

Vše se stalo v noci 15. července 2006. Poškozený Jan M. se u Krakenu dostal do sporu s Plutou a dalšími dvěma muži. Když chtěl zavolat policii, Pluta vůz rozjel proti němu. Mladík na auto vyskočil a po celou dobu jízdy se na něm dokázal udržet, pravděpodobně v místech stěračů.

Rozjeté BMW míjeli v protisměru policisté. Začali vůz stíhat, ale nedokázali se k němu přiblížit, přestože tachometr služební octávie ukazoval 170 kilometrů v hodině.

Pluta po více než dvou kilometrech zastavil sám u zastávky poblíž výzkumného ústavu v Dobré. „Je prokázáno, že vůz se pohyboval rychlostí nejméně 150 kilometrů za hodinu,“ zdůraznil soudce Petr Novák. Podle něj měl Pluta štěstí, že mladík za jízdy nespadl. Následek by byl zřejmě fatální. "Jsem nucen konstatovat, že případný pád při této rychlosti by mohl způsobit závažné úrazové změny. Poškození v těchto případech nezřídka i umírají," řekl soudní znalec. Toho Pluta dokonce obvinil ze zaujatosti. "Na otázky, které mu nevyhovují, odpovídá, že neví," tvrdil.

Co přesně se u Krakenu odehrálo, není jasné. Podle obžaloby byla za sporem banální dopravní nehoda. Poškozený mladík se k ní připletl jako spolujezdec ve voze Suzuki. "BMW stálo na cestě. My jsme chtěli pokračovat v jízdě, ale jeho řidič do nás asi třikrát zacouval," prohlásil jeden ze svědků. V následné potyčce přišel Jan M. o dva zuby a utrpěl několik lehčích zranění. Kvůli rvačce byli stíháni také Petr Sasen a Martin Vašát. Oba muže ve věku 31 a 26 let ve čtvrtek soudce obžaloby z výtržnictví zprostil. "Kvůli rozporuplným výpovědím svědků a nejistému postoji poškozeného nelze zjistit, jak potyčka probíhala," konstatoval soudce Petr Novák. Pluta tvrdí, že Jan M. měl v době výpovědi v sobě více než dvě promile alkoholu, jeho advokát si myslí, že mladík byl zřejmě i pod vlivem drog.

Pluta trval na tom, že s pasažérem na kapotě jel zhruba padesátkou. "Myslel jsem na jeho zdraví, má jízda nebyla likvidační," řekl. Senát mu dvouletý trest podmíněně odložil na dobu čtyř let. Rozsudek není pravomocný.

Třicetiletý Pluta je nyní ve vazbě kvůli obvinění z podvodu, za který mu u ostravského krajského soudu hrozí až dvanáctiletý trest. Již v minulosti se dostal do vězení právě za majetkovou trestnou činnost. "Jsem introvert, nejsem násilník," uvedl. Senát na tvrzení žalobce, že jde o zvlášť nebezpečného recidivistu, nakonec nepřistoupil.