Okresní soud za to Rudolfu Lapišovi z Řeky u Třince vyměřil tři a půl roku vězení. Senát případ uzavřel tento týden.

Dvaapadesátiletý Lapiš podle rozsudku týral svou družku od prosince 2005 do 2. března letošního roku. O pět let starší ženu opakovaně bil, ale i psychicky trýznil. Bezmála dvoumetrový Lapiš - podle poškozené bývalý boxer - využíval své fyzické převahy.

Již 23. února ženě poranil pravou pažní kost způsobem, který senát označil za těžkou újmu na zdraví. „V ruce mám šrouby a dráty,“ sdělila redakci poškozená.

I když byl muž kvůli domácímu násilí policisty vykázán, do chaty v Řece se přes nesouhlas ženy počátkem března vrátil. Svou partnerku, která se právě vrátila z nemocnice, například škrtil. Obžalobě se navíc podařilo prokázat, že Lapiš měl v úmyslu ženu polít benzinem a zapálit. „Měl kanystr a omotal mě špagátem. Přikryl mě peřinou, říkal, že budu líp hořet,“ uvedla obyvatelka Řeky.

Tragédii zabránili přivolaní policisté.

Lapiš vše popírá. Proti rozsudku, na který čekal pět měsíců ve vazbě, se ihned odvolal. Podle poškozené posílá z cely výhružné dopisy. Žena během hlavního líčení měnila svá vyjádření, zda Lapiše ještě považuje za svého druha. „Mám ho ráda,“ tvrdila senátu. Později uvedla, že vztah již ukončila.

Lapiš byl nedáno odsouzen ke kvěma podmínkám za ublížení na zdraví a zanedbání povinné výživy. Soudy mu postupně odložily tresty ve výši 3 a 10 měsíců. Zkušební dobu ani jednou nedodržel.

Případ není ojedinělý. Stejný soud poslal na konci května na čtyři roky za mříže Jana Holuba z Hukvald za to, že dlouhodobě týral svou babičku a otce. Čtyřiadvacetiletý mladík trest přijal. - více zde: frydeckomistecky.denik.cz/cerna_kronika/krimi_tyrani_hukvaldy20070604.html