„Zmiňovaná, která pochází z Frýdku-Místku, uvedla, že se přepadení odehrálo kolem dvacáté hodiny. Frýdecko-místečtí kriminalisté začali případ původně šetřit jako trestný čin loupeže. Dle prvotní výpovědi měli ženu v parku napadnout tři neznámí mladíci ve věku kolem dvaceti let.

Svědkyně byla opilá

Jeden z nich poškozenou údajně chytil za kabelku a se slovy naval prachy se s ní začal přetahovat. Druhý muž ji měl strčit, až upadla na záda, zatímco třetí kumpán ji bodal nožem do rukou,“ popisovala okresní policejní mluvčí Ilona Branžovská. Policistům pak řekla, že se díky aktivní obraně pachatelům nepodařilo nic odcizit, načež z místa činu utekli.

Poškozená utrpěla asi třícentimetrovou bodnou ránu na předloktí a několik řezných ran. Zranění si musela nechat jednorázově ošetřit. Svědkem celého incidentu měla být čtyřiapadesátiletá žena, sousedka poškozené z Frýdku-Místku, která zde venčila psa. „U ní však policisté dechovou zkouškou zjistili 3,14 promile alkoholu.

Všechno bylo jinak

Zkušení kriminalisté ovšem měli již od nahlášení případu podezření, že se skutek stal jinak, než jak jej popsala. Při dalším šetření se žena následně přiznala, že si přepadení vymyslela – a svého jednání lituje. Uvedla, že ke zranění přišla při hádce s jejím o pět let starším druhem ve společném bydlišti ve Frýdku-Místku.

Se sousedkou se domluvila, aby jí dosvědčila, že byla přepadena v parku, protože chtěla krýt svého přítele. Sdělila, že hádku vyprovokovala sama. Souhlas k jeho případnému trestnímu stíhání ale nedala,“ pokračovala Branžovská s tím, že při podobných nahlášených případech dochází k zbytečnému zneužití sil a prostředků policie.