Devětačtyřicetiletý agresor byl zadržen necelý den po svém posledním útoku. Ten se odehrál v úterý večer na parkovišti před obchodním centrem Futurum na ulici Novinářské v Moravské Ostravě. Policie o činu informovala s tím, že pachatel z místa činu uprchl. Obětí byla čtyřiadvacetiletá zákaznice.

„Ve chvíli, kdy nakládala zboží z nákupního vozíku do zavazadlového prostoru svého auta, zastavilo vedle ní červené vozidlo značky Daewoo. Vystoupil z něj muž a k břichu jí přiložil zbraň. Vyděšená paní ani nezaregistrovala, co na ni promluvil. Vytrhnul jí z ruky kabelku, nasedl do svého vozu a odjel. Žena měla v kabelce osobní doklady, peníze, mobilní telefony a další věci. Celkovou škodu vyčíslila na 20 500 korun,“ popsala situaci mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Policisté okamžitě zahájili intenzivní pátrání, které pokračovalo i v průběhu středy. Po několika hodinách se jim podařilo vytipovat podezřelého člověka. "Dostali jsme se k němu na základě operativního šetření,“ uvedl bez bližších podrobností kriminalista. Ochráncům zákona se nakonec podařilo vypátrat jeho úkryt, kde jej zajistili. Našli také zbraň – plynovou pistoli.

„Motivem činu byl nedostatek financí. Muž vedl velmi náročný život, na který se mu nedostávalo peněz. Svou situaci proto řešil loupežemi,“ doplnil kriminalista. Kromě zločinu před obchodním centrem si lupič na své konto připsal i další dvě přepadení v Ostravě-Mariánských Horách, které měly podobný scénář. Pokaždé se objevil u vozidla, ve kterém seděla osamocená žena.

První z nich ho však nadávkami zahnala na útěk. Později si vytipoval další automobil. Oběti se však podařilo uprchnout. Ukryla se v křoví a začala volat o pomoc. To agresora vylekalo a s nepořízenou zmizel v uličkách. Muž je nyní je v policejní cele. Čeká ho obvinění z trestného činu loupeže. Ve vězení by mohl strávit až deset let.

Související články:

Ozbrojený lupič v Ostravě se zbraní v ruce přepadává řidičky