Nyní vydal druhý díl této knihy, kde se opět můžete začíst do neuvěřitelných příběhů Vency a jeho kamarádů. Takové dětství, jako prožíval on, už dnešní generace nezná… Václav Valášek se narodil v Krnově, žije ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Jeho život a pohled na svět byl ovlivňován a formován kolektivem tvrdých chlapů slévárny, kteří se však obratem ruky dokázali změnit v kluky a uličníky. On sám o svých koníčcích říká: „Humor a hudba jsou mé celoživotní záchranné čluny, jež mne, hlavně v posledních letech, nesou životem. Své vyžití, po ztrátě zraku jsem našel ve Sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých. Zde jsem uplatnil své poetické schopnosti, jež jsem v sobě nosil od mládí, ale neměl na ně čas. V kolektivu literátů se teprve rozkoukávám…“ hodnotí skromně své psaní autor.

Karel Šula absolvoval jízdu speciálním vlakem po uhelných vlečkách.
OBRAZEM: Krajinou uhlí aneb Speciálním vlakem po uhelných vlečkách OKR

Skromnosti ale není třeba, vždyť v celostátní soutěži Můj svět, kterou každoročně vyhlašuje Městská knihovna Frýdek-Místek, obdržel ta nejvyšší ocenění v roce 2013-2015. Václav Valášek pokřtil druhý díl knihy Gizdi a koltuni na červnové schůzce literátů se svými kolegy. Zájemci si ji mohou vypůjčit v knihovně ve Frýdlantu nad Ostravicí, jistě budou s knižními aktéry prožívat nevšední situace.

Dajana Zápalková

V Havířově začínají růst houby, červen 2022.
Už rostou! Lesy v Havířově voní po houbách, najdete kozáka, hlívu i holubinky
Přehrada Olešná u Frýdku-Místku z dronového pohledu.
OBRAZEM: Místo odpočinku, koupání a letních radovánek. Přehrada Olešná z dronu