Skokani měli na domácím hřišti k dispozici všechny své hráče včetně cizince Zambrana. Hlavně první polovina lineupu soupeře složena z dlouholetých reprezentantů rozhodně budila respekt. Frýdek-Místek v prvním utkání nastoupil na kopci s Američanem Da’Resse Gutierrezem, ale ani on nedokázal zastavit silnou pálku Olomouce.

Ve čtyřech a půl odházené směně směně rozdal 8 strikeoutů, jenže soupeř proti němu stáhl 6 doběhů. Další čtyři pak domácí přidali proti Jakubu Kaplanovi, pouze David Koláček zvládl hodit jednu směnu bez umožněného bodu. Klasik nakonec Skokanům podlehl 1-10, když jediný doběh stáhl Martin Drong.

Ve druhém utkání začali frýdeckomístečtí lépe, když po první směně vedli 1-0 po odpalu Dronga. Šimon Urban na kopci Klasiku ale udržel nulu jen jednu směnu. V dalších směnách se již domácí dokázali prosadit, když jim hosté pomáhali také svými chybami v obraně. Olomouc nakonec navýšila skóre až na konečných 9-2, když poslední bod Frýdku-Místku stáhl až v deváté směně Jakub Rusz.

close David Koláček. info Zdroj: Pavel Chorobik zoom_in David Koláček.

„Dvě prohry mrzí, nechali jsme hodně běžců na metách a v poli udělali par chyb z kterých Olomouc dokázal vytěžit body. Z chyb se musíme poučit a připravit se na další víkend proti Technice,“ řekl ke dvojzápasu se Skokany David Koláček. Navzdory dvěma prohrám z Hané si Klasik stále drží druhé místo v tabulce TOP 6 První ligy. O další výhry se popere až 20. července, kdy zajíždí na hřiště brněnské Techniky.