Starosta Bašky pasoval prvňáčky na čtenáře. Tato nevšední událost v životě školáků se již stala v Knihovně Baška tradiční akcí – rok co rok přicházejí nové dětské tváře, malí školáci, z kterých se od září do června stali díky třídním učitelkám a píli rodičů, čtenáři. Kolik úsilí, houževnatostí a mnohdy jistě i trpělivostí musí asi vynaložit, to si, možná, ani nedovedeme představit.

Okolo Bašky cestička, květen 2023.
FOTO: Turistický pochod Okolo Bašky cestička se vydařil

A tak to své čtenářské umění museli žáčci přece předvést Knihovníčkovi a přítomnému starostovi obce Tomáši Břežkovi. A že se jim to čtení ze Slabikáře opravdu povedlo! Byli oceněni potleskem. A pak knihovnice, v převlečení maskota knihovny, přečetla Slib čtenáře. Žáci jednohlasným – slibuji – potvrdili své odhodlání stát se ještě lepším čtenářem a přečíst o prázdninách alespoň jednu knížku!

Lašský smíšený pěvecký sbor Baška, oslavy 70 let, květen 2023.
OBRAZEM: Takto slavil 70 let na scéně Lašský smíšený pěvecký sbor Baška

Poté starosta pasoval svým dřevěným mečem jednoho po druhém za čtenáře, což děti zpečetily ještě svým podpisem v Pamětní knize – Už jsem čtenář. Pamětní list od Knihovníčka, v lehkém batůžku malé dárky od starosty, ještě póza pro fotografa a okamžiky napětí a nervozity pomalu opadávaly. S přáním krásných prázdnin se všichni společně loučili. Tak milé děti, ať jsou z vás všech velcí čtenáři, ať v knihách nacházíte pro sebe moudra i zábavu. To vám přeje ze srdce knihovnice i starosta obce.