Dnes proběhlo slavnostní poklepání základního kmene, kterého se ujali náměstek hejtmana pro školství Stanislav Folwarczny, zástupkyně ředitele školy Jitka Filipcová a za zhotovitele Jiří Dohnal, ředitel společnosti Beskydská stavební.

„Obě stavby provedeme souběžně, skelet staveb je navržen z prefabrikovaného železobetonu a počítá se založením na vrtaných pilotách,“ uvedl Ing. Jiří Kuchtíček, vedoucí střediska HSV 13 Beskydské stavební, které bude projekt realizovat.

Po převzetí staveniště v úterý 28. ledna budou stavaři potřebovat zhruba dva týdny na jeho vybavení a samotné stavební práce začnou v únoru. Hotové stavby mají být předány uživateli v termínu 630 dní od převzetí staveniště. Celkové náklady na stavbu dosáhnou 183 milionů korun. Tak velká investice do školství je na poměry krajů výjimečná.

Zřizovatelem školy a investorem projektu je Moravskoslezský kraj, který stavbu financuje výhradně z vlastního rozpočtu. Střední odborná škola vznikla sloučením původně čtyř středních škol. V dílnách Na Hrázi bude například elektrolaboratoř, diagnostická dílna, karosárna nebo brousící box. V ulici Lískovecká bude mít škola k dispozici například kovárnu, soustružnické a frézařské dílny, svařovny nebo dílnu CNC pálení. „Je to další významná zakázka, kterou bude Beskydská stavební v následujícím období realizovat.

V polovině ledna jsme podepsali společně s ostravským závodem IMOS Brno smlouvu na výstavbu nového kampusu Ostravské univerzity s cenou stavby ve výši 1,1 miliardy a převzali jsme staveniště pro rekonstrukci budovy Gymnázia s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. Aktuálně jsme také dokončili novostavby sportovních hal v Českém Těšíně a Šenově u Nového Jičína a před dokončením je sportovní hala ve Vřesině a rekonstrukce domova Slunovrat v Ostravě,“ doplnil předseda dozorčí rady Beskydské stavební Ing. Daniel Pieszka.

Beskydská stavební působí na trhu již 28. rokem. Zaměřuje se na všechna odvětví pozemního stavitelství, zejména na stavby pro školství, zdravotnictví a administrativu. Realizuje jak novostavby, tak náročné rekonstrukce, mimo jiné i staveb historických. Zkušenosti má i z realizace průmyslových a ekologických staveb. Tato česká společnost paří do skupiny Smolo a využívá potenciál sesterských firem zaměřujících se mimo jiné na sanační práce, recyklaci a odpadového hospodářství. Firmu tvoří devět výrobních středisek: čtyři střediska hlavní stavební výroby (v Třinci, Frýdku–Místku a Ostravě) a pět středisek profesních.

Dorota Havlíková