Do kin přichází již koncem února a jeho upravená verze je určena také ke zvýšení osvěty na základních školách. V rámci radikálního experimentu se tři dospělé herečky s mladistvým vzhledem vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online.

Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. A většina těchto mužů požaduje po dívkách sex přes webkameru, posílá erotické fotografie či dokonce odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání.

Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví šokující drama tří mladých zletilých hrdinek vydávajících se za dvanáctileté, pro které se účast na experimentu od castingu až po osobní schůzky s „predátory“ pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení.

Ožehavé téma sexuálního zneužívání dětí na internetu otevře také beseda v pondělí 9. 3. v Kině Vlast (19.00), kdy se projekce jako host zúčastní představitelka jedné z dívek Tereza Těžká. Po skončení filmu bude následovat debata. Dokument je zpracován ve dvou verzích a jedna z nich pod názvem „V síti: Za školou“ je určena pro diváky už od 12 let, a to i bez doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby.

Nejsilnější momenty z oficiální celovečerní verze filmu jsou v této doplněny o praktické rady, návody a komentáře hereček, které si zkušeností se sexuálním obtěžováním na internetu samy prošly. Na film naváže také osvětová kampaň, jejímž hlavním partnerem je O2 Chytrá škola propagující bezpečné používání internetu. Více informací na www.kulturafm.cz a www.o2chytraskola.cz.

Lenka Vašková