Film není o ničem jiném, než jak už vypovídá z názvu, o muzikantech. Děj filmu nás zavede k mladé kapele v čele se zpěvákem Robinem, která se snaží prorazit a kterou si vytipuje vyhaslá hvězda, jež se snaží zviditelnit právě na repertoáru mladé kapely.

Zdroj: Youtube

Do toho všeho se připlete Izzi, rocková hvězda, jejíž filmová postava je inspirována skutečným zpěvákem a kytaristou Romanem Izaiášem ze skupiny Doga, a jeho partnerka Klára, která to neměla v životě jednoduché.

Protože je dějová linka situována místy téměř jako exkurze po Beskydech a gorolské oblasti, objevují se ve filmu záběry právě z těchto míst.

Scéna z filmu Muzzikanti - herci Patrik Děrgel a Martin Dejdar v Izziho campu, v originálu v Národopisném areálu v Dolní Lomné. Foto: Eva PospíšilováScéna z filmu Muzzikanti - herci Patrik Děrgel a Martin Dejdar v Izziho campu, v originálu v Národopisném areálu v Dolní Lomné. Foto: Eva PospíšilováZdroj: Deník/VLP Externista

Například Izziho camp, kde se děj ve velké míře odehrává, je točen v místě Národopisného areálu Matice Slezské v Dolní Lomné. Areál je hlavním střediskem pro pořádání zdejších kulturních akcí a odehrávají se zde často tematické gorolské slavnosti. Dalším takovým místem, které je ve filmu právě vyobrazeno jako místo konání koncertu, je amfiteátr Městský les v Jablunkově.

Zajímavým místem s ještě zajímavější filmovou funkcí je českotěšínská radnice na náměstí ČSA, která je zde v roli ordinace psycholožky, kterou hraje Eva Vejmělková. Ta se ve filmu po letech sešla s Pavlem Křížem, se kterým si zahrála v jednom z dílů „Básníků“. Klára se zde před radničním vchodem střetává se zpěvákem kapely Lake Malawi Albertem Černým.

Zdroj: Youtube

Scény z klubu byly natáčeny v ostravském rokenrolovém klubu Garáž a některé ze scén byly dokonce natočeny v domě skutečného Izziho – Romana Izaiáše z kapely Doga. Ten v jednom ze svých rozhovorů prozradil, že film, jehož scénáristou je Petr Šiška, v mnohém čerpá z jeho reálného života. V čem? To si může divák už jen domyslet.

České Švýcarsko láká i v zimním počasí, vydejte se do míst, která zaujala i filmaře
Filmová místa: Vydejte se do Narnie, Pravčická brána láká turisty v zimě i jaře
Magnety připomínají navštívená místa v České republice i zahraničí.
Turistické magnetky vrací vzpomínky. Sbíráte je také? A kde jste všude byli?