V sobotu 18. května 2024 se návštěvníci mohou v areálu Autokempu Olešná těšit na bohatý program plný tipů na výlety, dovolenou a spoustu nezapomenutelných zážitků.

Během akce budou mít možnost seznámit se s mnoha zajímavými místy a aktivitami, které Česká republika nabízí. Jedním z míst k seznámení bude statutární město Zlín, unikátní město, které nabízí mnoho zajímavých zážitků. Dovolenou ve středu naší země mohou turisté prožít v oblasti Polabí, kde čekají malebná historická městečka, řeky, zámky a místní kulinářské lahůdky. Poznají i Pošumaví - tajemné, pohádkové a zlatonosné.

Frenštát pod Radhoštěm se pak bude prezentovat jako klenot Beskyd s bohatou historií a mnoha turistickými atrakcemi. Chybět nebudou ani Beskydy, označované za nejkrásnější hory na světě, a také domácí Frýdek-Místek, který představí nedílnou součást své textilní historie. Těšínské Slezsko naláká za turistikou a za ochutnávkou místní gastronomie a zábavou, Lašská brána za historií opředenou bájemi a pověstmi, a u Poodří půjdou rodiče společně s dětmi do pohádky.

S průvodkyní se mohou zájemci vydat za příběhem přehrady Olešná (nutná rezervace komentované prohlídky pěšky nebo na koloběžce na rezervace.ticfm.cz), Bobopark pozve do svého zábavního parku, Žermanice na levandulovou farmu a KTM představí, jak si výlety užít pohodlněji jízdou na elektrokolech.

Akce Frýdek≈Místek na cestách však bude nejen zábavná, ale také poučná. Stánky jako BESIP a Českého červeného kříže nabídnou informace o bezpečnosti a první pomoci v různých situacích, které mohou nastat při cestování. Dětské oddělení frýdecko-místecké nemocnice pro změnu připomene, co je dobré pro tělo i mysl, aby si mohli všichni užít své toulky bez komplikací. Vstup na akci je zdarma a koná se od 10.00 do 18.00 hodin.

Další informace na www.fmnacestach.cz.

Lucie Talavašková