Jeho historie, včetně změn majitelů, je tak rozsáhlá, že je lepší navštívit stránku www.hradlukov.cz, kde se dozvíte více podrobností o tomto hradu. Je ale taky dobré vyzdvihnout činnost Spolku přátel hradu Lukov, který se o něj stará, a to velice dobře, a proto se hrad roku 2016 stal Kulturní památkou roku.

V těsném sousedství tohoto hradu je naučná stezka Králky, do které také patří Přírodní památka skalního útvaru Králky. I tento skalní útvar stojí za pozornost. Je to také oblíbené místo fotografa Martina Peterky ze Zlína.

Hrad i skalní útvary stojí za návštěvu. Je to pěkná půldenní procházka i s dětmi, které se tam vyřádí, zvláště, když si na hradě a jeho okolí hrají na rytíře.

Petr Parák

Máte tip na okouzlující místo, kam byste poslali na výlet i další turisty? Podělte se o něj! Pošlete nám fotografie a popis místa na e-mail: tipy.morava@denik.cz. My vše uveřejníme na našem webu v rubrice Čtenář reportér i v tištěné podobě Deníku.

Dřevěný kostel ve Velké Lhotě patří Českobratrské církvi evangelické.
Kam na výlet? Církevní turistika má něco do sebe. Třeba i kostel ve Velké Lhotě
Přírodní rezervace Rezavka - oáza klidu blízko průmyslového velkoměsta.
Kam na výlet, když ne daleko od Ostravy? Třeba k přírodní rezervaci Rezavka
Z Budišova nad Budišovkou se můžete vydat na poměrně novou rozhlednu Halaška nebo ke zřícenině hradu Vildštejn.
Kam na výlet? Třeba na mladou rozhlednu Halašku s výhledem na hory jako na dlani
Prales Mionší leží v Těšínských Beskydech u obce Dolní Lomná na Frýdecko-Místecku a patří mezi nejzachovalejší svého druhu.
Kam na výlet? Do pralesa nemusíte za oceán. Jeden se nachází u Dolní Lomné