Letošní rok byl jiný. Komunitní centrum na Borku muselo být po velkou část roku zavřené, ale ani to nás nezastavilo a naši komunitní pracovníci pomáhali tam, kde to bylo potřeba. Zaměřili jsme se zejména na podporu dětí ve zvládání výuky na dálku v době uzavření škol - sehnali jsme s pomocí dárců notebooky pro distanční výuku, zajistili internetové připojení, věnovali jsme se doučování dětí, tiskli jsme jim materiály do školy.

V naší šicí dílně místní ženy našily mnoho roušek a zdravotnických ochranných pomůcek pro všechny potřebné. Poskytovali jsme v terénu podporu místním lidem a pomáhali jim řešit problémy spojené s nouzovým stavem a pandemií. Komunitní centrum Borek znovu ukázalo, že je důležitiým partnerem místních lidí zejména v těch případech, kdy na ně náš systém zapomněl. Pomáhali jsme tam, kde to bylo potřeba a nyní se s žádostí o pomoc obracíme na Vás. Je pravděpodobné, že to bude trvat nějakou dobu, než se náš život vrátí do normálních kolejí. Proto chceme v Komunitním centru na Borku zachovat zvýšenou podporu místních dětí ve zvládání distanční výuky.

Náklady na zajištění pravidelného doučování místních dětí činí 1500 Kč/měsíc. Rádi bychom proto získali částku 18 000 Kč, která by nám pomohla zajistit celoroční provoz doučování dětí a jejich pravidelnou podporu ve zvládání distanční výuky. Podpořte nás, podpořte místní děti na jejich cestě za vzděláním. Má to smysl! Děkujeme. Finanční podporu lze zaslat přes portál darujme.cz: zde. Vystavení potvrzení o daru je samozřejmostí.

Zuzana Bocková