„Letos nad koncertem kvůli hygienickým opatřením visel do poslední chvíle otazník, ale nakonec jsme se rozhodli do toho jít a nakonec i počasí přes špatnou předpověď přálo,“ podotkla primátorka Věra Palkovská.

Výtěžek z prodeje symbolických srdíček a finanční dary od sponzorů poputují jako každý rok na podporu záslužné činnosti místních neziskových a příspěvkových organizací. O vybranou částku ve výši 183 200 Kč se letos podělí Centrum sociální pomoci Třinec, Charita Třinec, MEDICA zdravotní péče, Nemocnice Třinec a část výtěžku poputuje i na třinecký babybox. Dobrou věc podpořily společnosti BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. a Honoris Finance a mezi dárci nechyběli ani náměstek hejtmana Jaroslav Kania, senátor Jiří Cienciala a frontman kapely DOGA Roman Izzi Izaiáš. Část vybraných financí od sponzorů podpoří také obnovu kostela Božího Těla v Gutech. Za tímto účelem mohli lidé přispět i do připravené pokladničky.

„Chtěla bych v této nelehké době poděkovat všem sponzorům za finanční dary a samozřejmě také všem lidem dobré vůle, kteří přispěli na dobrou věc. Věřím, že se sejdeme na koncertu Srdce Evropy opět příští rok a koronavirus bude za námi,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

Během nedělního odpoledne si na náměstí Svobody přišli na své malí i velcí. Nejmladší posluchače pobavil program Cesta kolem světa, po něm třineckému publiku zazpíval Jakub Děkan a závěr koncertu patřil Pavlu Novákovi ml., který posluchače potěšil nezapomenutelnými hity svého otce jako Malinká, Pihovatá dívka, Vyznání, Nádherná láska a dalšími.

Šárka Szlaurová