Ve čtvrtek 6. října 2022 přijala mladé sportovkyně Julii a Amálii Pallovy, Viktorii Žídkovou a Karolinu Chrápkovou v doprovodu trenérů Jakuba a Miloše Škodových a Veroniky Škodové v zasedací místnosti obecního úřadu starostka Bašky Irena Babicová, aby jim poděkovala za příkladnou reprezentaci obce a zároveň i místní základní školy. Právě tady probíhají každý čtvrtek tréninky karatistů z SHOTOKAN KARATE KLUBU ATTFIS.

„K naplnění svých sportovních snů potřebujete pomoc, radu, povzbuzení. Toho se vám dostává od rodičů, ale také od trenérů. Troufám si říci, že jsou pro vás vším, dávají ze sebe vše, aby vám ukázali cestu k těm nejlepším výkonům, k nejlepším výsledkům, abyste pak všichni společně na stupních vítězů mohli prožívat krásné chvíle naplnění z dobře míněných rad při tréninzích a pocity nezbytného štěstí. Připomínkou toho, že život není jen o sportu, ale je potřeba myslet také na kvalitní vzdělání, budiž vám zázemí a maximální vstřícnost a pochopení pro váš sport v naší místní základní škole,“ uvedla starostka.

Po návštěvě celostátní hodnotící komise 1. září v Knihovně Baška byla knihovnice Dajana Zápalková se starostkou obce Baška pozvaná na slavnostní udílení cen do Zrcadlové kaple pražského Klementina.
Velký úspěch. Knihovna v Bašce převzala významné ocenění na poli knihovnictví

Podpisy mladých karatistek i trenérů do obecní Pamětní knihy, Pamětní listy, drobné dárky, perníkové medaile s obecním znakem, slavnostní přípitek šampaňským (pochopitelně nealkoholickým) jen umocnily tyto nevšední chvíle, které si přišli prožít se svými dětmi i rodiče sportovkyň.

Nechyběla ani ukázka karatistického umění mladých slečen oblečených v kimonech všem přítomným. Samozřejmě velký potlesk a obdiv k jejich sportovnímu výkonu nechyběly… Děkujeme karatistkám i trenérům a těšíme se na jejich další skvělé výsledky v turnajích!

Dajana Zápalková

Beskydy na podzim 2022. Tyto pohledy nezklamou.
OBRAZEM: Podzim v Beskydech po stopadesáté, ale stále stejně nádherně
Státní zámek Raduň byl původně středověká tvrz, jeho dnešní kouzelnou podobu má od 19. století.
Zámecké pozvání: Překrásná Raduň nabízí okruhy atraktivního i technického rázu