Tento běžecko-turistický závod, který provází skvělá atmosféra a radost z běhu, přinesl všem účastníkům, ať už začátečníkům, hobíkům, ale i rodinám s dětmi, nezapomenutelný sportovní zážitek v malebném podzimně zbarveném prostředí Metylovické hůrky, které u nás nikdo neřekne jinak než Čupek. Všechny nadšené běžce a běžkyně ráno při registraci vítalo sluníčko, nálada byla výborná, a tak jsme v 10 hodin společně všem závodníkům, kteří vyběhli hromadně, najednou ve všech kategoriích, odpočítali 3, 2, 1 start.

Letošní ročník prošel menší obměnou a zjednodušením, děti měly připraveny kratší trasu kolem úpatí hůrky, ženy čekal jeden okruh, tzn. na vrchol a zpět, v délce cca. 5,5km, muže pak okruhy dva. Vzhledem k pátečnímu uplakanému počasí byla trať v některých úsecích poněkud náročná a na závodnících při doběhu bylo celkem patrné, že si po cestě užili místy i bahenní lázně. Nikomu to však neubralo na náladě a díky skvělé atmosféře v cíli a podpoře publika dobíhali běžci s úsměvem na rtu. Tam na ně čekal již tradičně výborný gulášek, sponzorský Birell na čepu a děti potom vafle, párek v rohlíku a teplý čaj. Výkony byly obdivuhodné, vzhledem ke ztíženým podmínkám na trati. Děti dobíhaly jako první a povzbuzování nejen svých rodičů a aplaus v cíli si očividně užívaly.

V ženské kategorii si pak již něco málo po půlhodince od startu doběhla pro vítězství naše domácí Šiška Poledníková, mužskou kategorii pak ovládli bratři Šindelkovi z Pržna. Nemohu nezmínit závodnici Johanku Zonkovou, která, ač teprve desetiletá, soutěžila v kategorii žen a Čupek zvládla za úžasných 45 minut. Komu tedy udělíme speciální cenu závodu bylo jasné.

Na poslední chvíli se nechal vyhecovat a přidal se ke startujícím běžcům také hlavní pořadatel a organizátor závodu Aleš Ludvík, který si tak osobně opět vyzkoušel, jak náročná Šichta na Čupek vlastně je. Výsledky byly zapsány, slavnostně vyhlášeny, rozdány hodnotné ceny pro vítěze a musím říct, že sváteční říjnový den, plný pohybu, pohody, radosti, úsměvů a společně stráveného času se sousedy a kamarády, stál i tentokrát za to.

Chtěla bych velmi poděkovat svým přátelům z Čendaspolku, hodoňovickým dobrovolným hasičům i všem jednotlivcům, kteří se podílejí na spolkovém a společenském životě v naší obci a pomáhají udržet naši vesnici skutečně živou. Doufám též, že se takto čilý společenský život v naší obci udrží co nejdéle. A za spolupráci a sponzorské dary patří velké díky také obci Baška a pivovaru Radegast.