Tato unikátní akce propojuje historii s modernou a nabízí neopakovatelný pohled do světa textilního průmyslu, který významně ovlivnil život města Frýdek-Místek. Účastníci této speciální trasy se budou moci ponořit do atmosféry místecké textilní historie, sledovat její vývoj od prvních náznaků až po současnost.

Zastávky budou zahrnovat klíčová místa spojená s textilní výrobou, jako jsou průmyslové objekty, historická vila jednoho textilního magnáta a moderní výrobní závod.

„Tato jízda není jen prostou prohlídkou, ale představuje skutečný zážitek nejen pro všechny milovníky historie a textilnictví, ale také pro bývalé zaměstnance podniku Slezan. Spolu s průvodcem budeme prozkoumávat příběhy lidí, kteří formovali textilní průmysl ve Frýdku-Místku, od majitelů továren až po dělníky, jejichž práce stála za vznikem unikátní architektury města,“ uvedla ředitelka pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

Účastníci se mohou těšit na exkluzivní návštěvu vily jednoho z významných textilních podnikatelů, kde budou mít možnost nahlédnout do historie a prozkoumat, jak životní styl textilní elity ovlivňoval místní společnost. Jízda dále zahrnuje zastávku u firmy DEVA F-M.s.r.o., kde bude možné shlédnout inovativní technologie spojené s tradičním řemeslem švadlen. Firma je pokračovatelem textilní výroby ve Frýdku-Místku a její výrobky se vyvážejí do celého světa.

close Deva s. r. o. info Zdroj: Lucie Talavašková zoom_in Deva s. r. o.

V průběhu exkurze se tak návštěvníci dozví, kolik práce se skrývá ve výrobě například vojenské uniformy a kolik metrů nití se při tom spotřebuje. Na prohlídku je nutná rezervace na rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočce Turistického informačního centra Frýdek-Místek na Zámeckém náměstí 1257. Využijte jedinečnou možnost: 15 % sleva na vstupné při zadání kódu lastminute