Frýdecký hřbitov je bezpochyby vypravěčem mnoha známých i neznámých příběhů; své poslední odpočinutí zde nalezla městská elita i oběti osvobozovacích bojů, stejně jako zhrzení milenci či zasloužilí vlastenci. Byl založen roku 1893 při hlavní cestě na Těšín a původně sloužil jako pohřebiště města Frýdku a jeho blízkého okolí.

Hlavním pohřebištěm pro dvojměstí se stal v 70. letech minulého století, kdy byl zrušen stávající hřbitov v Místku (dnešní Janáčkův park) a hřbitov na Koloredově (dnešní Koloredovský park). A právě díky průvodkyni si poslechnete vyprávění nejen o jeho historii, ale možná objevíte tajemství, která se skrývají za jeho zdmi.

Pokud se za ním chcete vydat, stačí si rezervovat své místo na webu rezervace.ticfm.cz nebo na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek a přijít ve středu 20. října 2021 v 15.30 hodin k hlavní bráně frýdeckého hřbitova. Vstupné činí 80,- Kč, s Beskydy Valašsko Card výhoda 20 %.

Do konce roku vás čekají ještě tyto prohlídky: 4. 11. 2021 – Ubrousku, prostři se! (prvorepubliková elegance na procházce věnované místeckým hostincům, restauracím, kavárnám i cukrárnám) 25. 11. 2021 - Záhada Jurášova pokladu (přijďte s dětmi hledat Jurášův poklad!) 14. 12. 2021 – Zažij příběh Vánoc (připomeňte si vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru).

Další informace ke komentovaným prohlídkám jsou k dispozici na www.ticfm.cz.

Lucie Talavašková