Období Vánoc vždy bylo magickým bodem zimního období. Oslava narození spasitele i obřady k zajištění zdraví a dostatku úrody byly pro lidi jistotou, že jejich život bude v příštím roce plynout tak, jak má. A protože udělali všechno pro zajištění sebe a své rodiny, naplnila je radost – z půlnoční v kostele, z jesliček, koledníků i návštěv rodiny a sousedů. Také výstava Purpura na plotně voní, ve které kromě nazdobeného pokoje bude vystaven i betlém řezbáře Ladislava Krále, bude pro návštěvníky jedním z radostných okamžiků předvánočního a vánočního času. Výstava otevřena od 2. prosince 2021 do 2. ledna 2022.

Ačkoliv v pondělí 22. listopadu 2021 vešla v platnost nová nařízení týkající se aktuální epidemiologické situace, tak i přesto můžete expozice a výstavy v Muzeu Beskyd Frýdek-Místek navštívit bez nutnosti prokázaní bezinfekčnosti. Vyzýváme vás, abyste v současné situaci spojené s virovým onemocněním COVID-19 dodržovali platná hygienická a mimořádná opatření při pohybu v areálu frýdeckého zámku. Více informací naleznete na www.muzeumbeskyd.com.

Markéta Bednárková

Máte tip na dobrou akci nebo jste dokonce jejím pořadatelem a rádi byste tuto událost zviditelnili? Pošlete krátký popis akce s ilustrační fotkou na e-mail: gabriela.stasova@denik.cz. Pozvánka se posléze objeví v našich tipech.