Hlavní očekávání, které do tohoto projektu všichni vkládali - že se uleví ucpanému městu - nebylo bohužel vůbec naplněno. Sice máme MHD zdarma, přesto je centrum Frýdku i Místku denně beznadějně ucpané.

Jezdím autobusem takřka každý den a vidím tedy skladbu lidí, kteří využívají MHD. Jsou to převážně důchodci, studenti, maminky s dětmi a lidi vracející se z hospod. Tedy jsou to většinou lidé, kteří nemají jinou možnost, než jet autobusem. Jen naprosté minimum cestujících tvoří lidé, kteří nechali auto doma a jedou autobusem.

Proč tedy MHD zdarma neplní očekávání, které do ní všichni vkládali? Dle mého názoru jsou linky MHD ve Frýdku-Místku koncipovány naprosto špatně a neodpovídají skutečným potřebám občanů. Na radnici o MHD evidentně rozhodují lidé, kteří sednou do autobusu maximálně jednou za rok, když jedou na silvestrovský flám.

Chtěl bych doporučit pánům Pobuckému a Deutscherovi, aby na pár dnů odložili své služební Superby a zakusili "svoji" MHD. Možná si pak i oni uvědomí, že frýdecko-místecká MHD zdarma je naprostý propadák.

Michal Polák