Hudba je, byla a bude jedním z nejpříjemnějších vjemů, které nám přinášejí dobrou náladu, pozitivní energii a radost. Avšak i taková „můza“, jako hudba má mnoho podob, jako příkladně komerční či nekomerční. Ráda bych čtenářům představila čistě nekomerční hudební kytarové duo „MY2“, které hraje ve složení – Ivo Kroček a Vladimír Burda.

Pánové společně hrají pouhý jeden rok. Za tuto nedlouhou dobu však již stačili svými autorskými písněmi potěšit mnohé posluchače. Hráli na vernisážích v Šenově, Bašce, Frýdku–Místku, v domovech důchodců od Čeladné, Hnojníku přes Frýdlant nad Ostravicí až po Ostravu, invalidům či klubu pokročilých angličtinářů. A všude tam rozdávali radost. Občas s nimi také vystupují členové literárního klubu Petra Bezruče, ke kterým patřím také já – Žofie Zejdová, se svými autorskými básněmi, povídkami aj.

Pohled ze střešního okna baziliky.
Oprava krypty ve frýdecké bazilice. Provede ji uznávaný architekt Štěpán

Ráda bych se s Vámi, milí čtenáři, podělila o jednu nevšední událost, která proběhla na předvánoční akci v klubu invalidů v Ostravě. Po vystoupení za námi přišel velmi postižený mladý muž a každému z nás vtiskl do dlaně marcipánového kapříka s tím, že ho sám vyrobil. A úsměv na jeho tváři, když mu pánové hudebníci podali ruku byl vskutku nádherný.

Rozdávat radost není snadné, a tak alespoň malá pochvala těm, kteří to umí a dělají to nezištně a rádi. Duo „MY2“ můžete také potkat na květnové akci 6. 5. 2023 v Ostravě - „Jih žije hudbou.“

Žofie Zejdová