Akce navazuje na dlouholetou tradici setkávání dětí s o. biskupem, které organizačně zajišťovalo Katechetické a pedagogické centrum. Od letošního ročníku převzalo organizaci Centrum pro rodinu a sociální péči ve spolupráci s Katechetickým a pedagogickým centrem a Diecézním centrem mládeže. Mění se také název: ze setkání dětí s o. biskupem se stává setkání dětí a rodin s o. biskupem.

Setkání bude mít bohatý program s interaktivními činnostmi na stanovištích - poznávací, pohybové, výtvarné, hudební i duchovní aktivity, spojené s tématem rodiny. Stanoviště budou rozmístěna již cestou na Prašivou a realizována v individuálních skupinách rodin. Na stanovištích bude zajištěn program pro děti, rodiče a celé rodiny. Rodiče dostanou praktické návody na trávení volného času s dětmi, podněty, jak se v rodině navzájem poznávat, jak lépe komunikovat a jak pečovat o dobré vztahy. Pro děti budou připraveny naučné i zábavné aktivity a zkrátka nepřijdou ani nejmenší účastníci. Rodiny se také v průběhu cesty, možná trochu netradičně, setkají s otcem biskupem.

Chata Prašivá.Chata Prašivá.Zdroj: Pavel Netolička

Téma rodiny navazuje na Rok rodiny “Amoris laetitia”, který byl pro rok 2021 vyhlášen papežem Františkem. „Akce bude letos trochu jiná než v minulých letech, ale věříme, že rodiny zde mohou společně prožít něco nového a hezkého, co jim bude inspirací v každodenním životě. Doufáme, že akce bude pro účastníky přínosná,“ říká o akci Marek Schneider, ředitel Centra pro rodinu a sociální péči.

Během setkání proběhne sbírka mobilních telefonů, pomocí níž Centrum pro rodinu a sociální péči získá finanční podporu na činnost sociální služby „Poradna pro vztahy a rodinu“. Tato služba pomáhá lidem, kteří si vzájemně nerozumí, prožívají konflikty nebo se potřebují vyrovnat se smrtí blízkého člověka. Z důvodu přetrvávajících opatření ke snížení rizik nákazy koronavirem se tradiční dopolední program v areálu Kamenité nebude konat, ale zahájení i ukončení akce bude individuální - dle registrace účastníků na jimi zvolený čas přes webové stránky zde.

Registrace účastníků bude spuštěna 1. 6. 2021 a je k účasti na akci nutná.

Vojtěch Orlík