Jedním z dominantních vrcholů je hora Ostrý se stejně jmenovanou chatou pod ním, která je často navštěvovaná turisty. Možná i díky tomu jsou opomíjeny ostatní, sice menší, ale také krásné vrcholy jako jsou Žďár a Skalka, které jsou v těsném sousedství s horou Ostrý.

Nevede k ním žádná turisticky značená stezka, pouze chodníček, ale podle mapy se k ním dá dostat. Jednou ze zajímavostí, těsně pod vrcholem Žďár je psí hřbitov Horských psů, založený v roce 1977. Rozprostírá se na celkem rozlehlé louce s pomníčky a fotkami zemřelých psů.

Žďár a Skalka mají holé vrchy, a tak je nádherný výhled na Malý Javorový, Český Těšín, pohoří Velké Čantorye a také na vrchol Ostrý, který je na dosah ruky.

Tato oblast Beskyd je zajímavá svým porostem, který je odlišný od ostatní částí Beskyd. Převažují zde hlavně listnaté stromy. I proto jsou tyto kopce na podzim jsou tak barevné.

Petr Parák

Máte tip na okouzlující místo, kam byste poslali na výlet i další turisty? Podělte se o něj! Pošlete nám fotografie a popis místa na e-mail: tipy.morava@denik.cz. My vše uveřejníme na našem webu v rubrice Čtenář reportér i v tištěné podobě Deníku.