Jak nejlépe vyčistit skleněnou zástěnu ve sprchovém koutě? Na to existuje mnoho rad. Nejdůležitější však je pravidelná péče. Ani ta nejlepší metoda však nezaručí, že bude vaše zástěna bez jediné zaschlé kapky vody, pokud ji budete čistit jen zřídka.

Chcete-li mít skleněné plochy v koupelně čisté a průzračné, vyzkoušejte tip, který přinesl muž, jenž se věnuje mimo jiné úklidu automobilů. Našel totiž ve voze něco, s čím když skleněnou zástěnu naimpregnujete, bude trvat dlouho, než se vám na ní opět objeví zaschlé kapky vody. Podívejte se proto, zda tuto věcičku nemáte i ve svém autě.

Co skvěle funguje na špinavé sklo v koupelně

Se svým nápadem přišel muž, který na internetu vystupuje jak Pan the Organizer, který má mnoho let zkušeností v oblasti automobilového průmyslu, včetně čištění interiérů. A proč právě někdo, kdo se zajímá o auta, fušuje do uklízení domácnosti? Hned se to dozvíte!

„Podrobně se zajímám o automobily více jak 23 let, a to včetně jejich čištění. Proto se není čemu divit, když vám řeknu, že jedním z nejlepších prostředků, který vyčistí skleněnou stěnu sprchového koutu, jsou tekuté stěrače. Skvěle totiž fungují nejen u aut, ale rovněž při aplikaci na jakýkoliv skleněný povrch. Stačí jen nanést, vyleštit do sucha, a pak už jen sledovat, jak voda extrémně rychle stéká dolů,“ sdílí svůj poznatek i na v následujícím videu.

Jak udržet sklo ve sprchovém koutě čisté:

| Video: Youtube

Jedná se tudíž o čisticí prostředek, který najde své uplatnění nejen u čelního skla vašeho vozidla, ale postará se rovněž o průzračnost skla sprchového koutu. Hydrofobní (vodoodpudivá) vrstva zabrání kapkám vody, aby ulpívaly na skleněném povrchu, a místo toho okamžitě stečou dolů. Leštění skla sprchového koutu bude s tímto trikem o něco snazší a nebude potřeba jej čistit tak často. I když samozřejmě k určitému zachycení vodního kamene po čase stejně dojde.

TIP: Podobně funguje i nanesení pěny na holení a důkladné rozleštění hadříkem z mikrovlákna. Účinnost tohoto způsobu prevence před ulpíváním vodního kamene na skleněném povrchu však s každou další sprchou klesá mnohem rychleji než při použití tekutých stěračů.

Eliška Popková radí, jak na sklo v koupelně

Další metody, na vyčištění skel v koupelně vyzkoušela Eliška Popková, žena, jež úklidem žije.

V první fázi je potřeba zanesené sklo sprchového koutu dokonale vyčistit. Milovnice úklidu Eliška Popková, která na Instagramu vystupuje jako @perfekcionistkaeliska, radí naprosto jednoduchý, levný, ale hlavně efektivní způsob, jak toho docílit.

„Pro efektivní odstranění vodního kamene ze sprchového koutu stačí posypat půlku citronu jedlou sodou. Ne, nemusí být v bio kvalitě, ani nemusí být čerstvý. Pak už jen naneste krouživými pohyby na sklo, nechte 20 minut působit a spláchněte teplou vodou. Poté nezapomeňte vysušit do sucha hadříkem z mikrovlákna,“ radí Eliška Popková, která si každodenní úklid díky svým vychytávkám vyloženě užívá. Jedlá soda má však mírně abrazivní účinek, proto se nejprve ujistěte, že ji můžete použít na váš konkrétní výrobek.

Pro dokonalé vyčištění skla sprchového koutu ale můžete použít i snadný domácí ekologický čistič, který vyrobíte pouze ze čtyř obyčejných surovin, o kterém jsme vám psali nedávno:

Jak docílit, aby sklo zůstalo čisté

Jakmile je sklo tak čisté, jak byste si přáli, aby zůstalo napořád, můžete se pustit do dalšího kroku. Tím je aplikace prostředku, který zajistí, že po skle vašeho sprchového koutu bude voda okamžitě stékat, aniž by celoplošně ulpívala a po zaschnutí po sobě zanechala prakticky neprůhledné mléčné sklo.


Nahrává se anketa ...

Existuje mnoho prostředků, které seženete většinou v drogérii, které mají sklo sprchového koutu dokonale vyčistit. Některé i slibují, že po aplikaci zůstane sklo průzračně čisté velmi dlouhou dobu. Možná jste ale už zjistili, že ne vždy tomu tak je.

Čím vyčistit skleněnou zástěnu sprchového koutu:

| Video: Youtube

Recept na čistič skla s dvojnásobnou silou

Pak je tu ještě jedna možnost, a tou je udělat oba dva kroky najednou – vyčistit sklo, a zároveň ho naimpregnovat, aby po něm kapky stékaly, namísto aby na něm ulpívaly.

Potřebovat budete:

1 díl bílého octa
1 díl leštidla do myčky
4 díly teplé vody

Snadný postup:

V misce smíchejte 1 díl bílého octa, jeden díl leštidla do myčky a čtyři díly teplé vody. Pak už jen stačí s pomocí houbičky sklo vyčistit a do sucha utřít hadříkem z mikrovlákna. Výhodou této metody je i fakt, že se podomácku vyrobený čisticí prostředek nemusí nechat působit, jelikož funguje okamžitě.

„Impregnace funguje dlouho, až do dalšího čistění, ale nefunguje 100%. Proto stále doporučuji po každé sprše stáhnout kapky stěrkou,“ radí žena, pro kterou je úklid relax, Eliška Popková.

Mohlo by vás zajímat:

Jak uklidit za 15 minut_video | Video: Deník/Jiří Štraub
Text najdete zde: Jste unavení a nestíháte uklízet? Jak za 15 minut denně zvládnout i velké věci