Fotbalisté Frýdku-Místku vstoupili do sezony s trenérem Karlem Orlem, toho ale v průběhu podzimu nahradil Robert Pištěk. Ten v přípravě přivítal téměř kompletní podzimní kádr, ve kterém chyběli jen David Kučera a Michael Gergela, kterým skončilo hostování z Frýdlantu nad Ostravicí, respektive Baníku Ostrava. Vedení Valcířů by je však rádo přivedlo zpátky.

Do tréninkového procesu nezasáhl ani Lukáš Neuer, jenž do Frýdku-Místku přišel z Olomouce. Aktuálně je ale kvůli operaci křížového vazu mimo hru.

Na startu přípravy se ve Frýdku-Místku hlásilo i několik nových hráčů. Jedním z nich je jednadvacetiletý záložník a odchovanec Kopřivnice Marko Stanojkovič, který prošel mládežnickými týmy Baníku. Valcíři ho přivedli na testy z Vítkovic. Stejně starý je i obránce Marek Bielan, jenž dorazil z Karviné. Z Dolního Benešova přichází čtyřiadvacetiletý obránce Jakub Massaniec a z Havířova o čtyři roky starší záložník Pavel Zupko

„Do zimní přípravy se zapojí průběžně také další hráči, o jejichž jménech budeme fanoušky informovat. V jednání je několik hráčů, ale zatím své štěstí zkoušejí ve druhé lize,” stojí na klubovém webu.