Frýdlant nad Ostravicí vstoupil do svého premiérového ročníku v MSFL výhrou nad Vítkovicemi, pak ale třikrát v řadě prohrál. Nelichotivou sérii ukončil ve Znojmě, kde nasadil i novou posilu – Petra Stýskalu. „Neměli dostatek hráčů do středu pole. Petr s námi celou zimu hrával, je na ten tým zvyklý. Zkusili jsme to proto tímto tahem, stejně jako tomu bylo loni s Karvinou B,” uvedl pro klubový web trenér Frýdlantu Martin Šrámek.

Zkušený záložník, který je odchovancem Frýdku-Místku, má na kontě i šest startů za ligové Slovácko. V posledních letech hrál za Ostravici, Frýdlant okolo něj ale kroužil už déle a nakonec jej taky získal.

Ve Znojmě se Stýskala postavil do základní sestavy a byl jedním z klíčů k úspěchu. Skóre utkání otevřel už v šesté minutě Velička, jehož vybídl ke skórování Varadi. A deset minut po přestávce přišla chvíle Stýskaly, který dával na 2:0.

Frýdlant si svůj náskok hlídal. Znojmo sice několikrát zahrozilo v závěru, míč za záda brankáře Prepsla ale domácí nedostali! „Po nedělním zápase jsme byli ponaučeni, že nesmíme brzy inkasovat. V této soutěži se to pak těžko otáčí. Změnili jsme naše rozestavení spíš na defenzivní, nechtěli jsme tu moc divočit. Podařilo se nám dát gól, měli jsme pak i pár nebezpečných brejků. Když to tak řeknu, tak nás pak dopředu nic nehnalo,” dodal Šrámek.

1. SC Znojmo - 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 0:2 (0:1)

Branky: 6. Velička, 55. Stýskala. ŽK: 3:2. Rozhodčí: Marek - Rosický, Svoboda. Diváci: 180.

Frýdlant: Prepsl – Švrček, Kulhánek, Literák, Stýskala (63. Juříček), Škorik, Kučera, Varadi, Staněk (80. Wozniak), Velička (80. Hajnoš), Svatonský (70. Střižík). Trenér: Šrámek