Frýdlant v uplynulé sezoně poprvé v historii vyhrál divizi a zajistil si postup do MSFL. Na tu sice ještě nemá všechny potřebné finanční prostředky, vedení klubu ale dělá vše pro to, aby je sehnalo a třetiligovou sezonu zajistilo.

I když se chvíli zdálo, že budoucnost dospělého fotbalu Frýdlantu je v ohrožení, tak to nyní vypadá, že klub je z toho nejhoršího venku. V pondělí se totiž muži začali připravovat na sezonu v MSFL.

Trenér Martin Šrámek na startu přípravy přivítal i posily. Jednou z nich je záložník Jaroslav Juříček, který se do Frýdlantu vrací z Frýdku-Místku. Ze Stovek navíc přišel i Daniel Kulhánek a Frýdlant posílil ještě brankář Jiří Hlaváč, který chytal za Baník, Frýdek-Místek nebo Hlučín.

K týmu se taky, jak už Deník informoval v pondělí, připojí zkušený Adam Varadi, jenž naposledy hrál za Vratimov. Ten však v MSFL po roce skončil, a tak se Varadi přesunul do Frýdlantu.

Úvodní přípravné utkání by měl Frýdlant odehrál ve středu 13. července doma s Opavou B. Ke změně pak došlo v MOL Cupu, ve kterém měli beskydští původně narazit na vítěze souboje mezi Hlubinou a Vítkovicemi. Svěřenci kouče Šrámka ale nakonec budou hrát v sobotu 30. července na půdě Všechovic. Vítěz tohoto utkání by pak měl narazit na Slavičín nebo Otrokovice.