Frýdlant hraje zimní turnaj v Novém Jičíně, v jehož rámci nejprve porazil 4:2 Frenštát pod Radhoštěm a následně si vyšlápl i na Hranice, se kterými se potkává v MSFL.

Hlavním hrdinou utkání byl frýdlantský útočník Velička, který navázal na čtyřgólovou show s Frenštátem a proti Hranicím přidal další dvě branky. Tou první otevřel v šesté minutě skóre, podruhé pak zvyšoval po hodině hry na 3:1. Zbylé branky beskydského celku dali Hladík a Varadi.

„Určitě je to pro nás dobrý výsledek, jelikož jsme hráli s kvalitním soupeřem, který je navíc i náš protivník v soutěži. Výhra je dobrá i co se týče psychiky, jelikož jsme je porazili i v mistráku. Myslím si, že kluci na hřišti podali dobrý výkon,“ pochválil své svěřence pro klubový web trenér Frýdlantu nad Ostravicí Martin Šrámek.

Frýdlant v utkání vyzkoušel i tři devatenáctileté mladíky. Proti Hranicím si zahráli Matteo Burgo, David Zogata a Václav Dedek, které trenér Šrámek pochválil. „Podali perfektní výkon. Náš tým se tak ještě více zkvalitnil, věřím, že to nakopne i ostatní, jelikož se zvýšila konkurence,“ těší jej.

SK Hranice – 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 1:4 (0:2)

Branky: 59. Stryk – 6. a 62. Velička, 31. Hladík, 66. Varadi. Rozhodčí: Chýlek – Písečný, Grossmann. Diváci: 25.

Frýdlant (1. pol.): Prepsl – Burgo, Literák, Švrček, Hajnoš – Juříček, Zogata – Hladík, Šafner, Velička – Fromelius. (2. pol.): Prepsl – Dedek, Staněk, Švrček, Svatonský – Kulhánek, Zogata (62. Papík) – Burgo (65. Juříček), Šafner (70. Milar), Varadi – Velička (70. Hladík). Trenér: Šrámek.