Osmapadesátiletý Orel hrával za Baník, Opavu či Vítkovice. Ale taky za Frýdek-Místek, který po převodu licence z Petřkovic povede v příštím ročníku MSFL jako hlavní trenér. V klubu se navíc stal i sportovním manažerem.

Fotbalový Frýdek-Místek v zimě prošel poměrně hektickým obdobím. Jak jste ho sledoval?

Tohle hektické období trvalo podstatně déle než jednu zimu. Veškerý průběh událostí jsme ve spolku všichni i s vedením vyhodnocovali. Stál jsem za spolkem, který byl a je nositelem historie fotbalu ve Frýdku-Místku.

Třetiligoví fotbalisté odešli do Vratimova, MSFL ale nakonec ve městě zůstala. Jste rád, že se tato soutěž povedla zachovat?

Do Vratimova odešla akciová společnost, která tady provozovala mužský fotbal, se svým vedením i kádrem. Frýdek-Místek byl fotbalovým městem a věřím, že se jím po odchodu akciové společnosti opět stane. Každopádně chceme ve spolku dělat fotbal na patřičné úrovni, a to nejen na sportovní, ale i v duchu fair play.

Frýdek-Místek získal třetiligovou licenci z Petřkovic. Stěhují se k vám i fotbalisté petřkovického kádru?

Spolek získal licenci pro svůj A tým. Nemohu vyloučit, že projevíme zájem o některé hráče z Petřkovic. Zatím nějaká podrobnější jednání neprobíhají.

Víte už, s jakým týmem byste měli vstoupit do příští sezony?

Intenzivně na tom pracujeme. O finální podobě kádru by proto bylo hodně předčasné hovořit. To bude reálné až po podpisu smlouvy s hráči. A ty, které bychom chtěli angažovat, máme vytipované.

Existuje možnost, že se ve vašem mužstvu objeví i někdo, kdo ve Frýdku-Místku hrával na podzim, nebo budujete zcela nový tým?

Ta možnost existuje snad jen v oblasti teorie. Nedovedu si představit, že bychom se zajímali o někoho, kdo se vyjadřoval negativně vůči spolku. A zároveň taky pochybuji, že by i oni chtěli za spolek na hřišti bojovat.

Budete v mužském týmu dávat hodně prostoru i mladým odchovancům? Má Frýdek-Místek podle vás z čeho brát?

V tomto směru je pro mě rozhodující sportovní kvalita. A vzhledem k tomu, že takovou kvalitu v naší mládeži máme, tak s prostorem pro naše odchovance samozřejmě počítáme.

Frýdek-Místek se v MSFL pravidelně pohyboval vysoko. Jaké ambice ale budete mít s novým týmem?

O ambicích je předčasné se bavit. To můžeme, až budeme mít jasný kádr. Taky bude důležité, jak vstoupíme do prvních mistrovských utkání. Nikdo z nás nebude chtít prohrávat a pohybovat se na chvostu tabulky.

Když jste dostal nabídku stát se novým trenérem, váhal jste?

O nabídce trénovat nově se rodící mužstvo mužů jsme se s vedením spolku poměrně rychle domluvili. Taky na tom, jaká by měla být v klubu moje další pozice. A přiznávám, že jsem byl potěšen a přijal jsem ji rád. Na práci trenéra naší Lipiny se těším.

Kromě toho jste i sportovním manažerem. Co všechno budete mít na starosti?

Je to pro mě nová role. Obecně to bude jednání s hráči o podmínkách a o možnosti angažování v našem klubu v rámci nastaveného rozpočtu.

Ve Frýdku-Místku na fotbale bývala dobrá kulisa. Nebojíte se ale, že nyní budete muset o fanoušky zase bojovat?

O přízeň fanoušků se musí bojovat neustále. Každou sezonu, každý zápas. Děláme fotbal srdcem, máme k tomu vytvořeny ve Stovkách ideální podmínky i velmi dobré zázemí, a to především díky podpoře města. Nechceme jen slibovat, věříme proto, že se dostaví i kvalitní sportovní výsledky a že budeme předvádět líbivý fotbal. Doufáme, že nám fanoušci svou přízní a především povzbuzováním na naší nové cestě výrazně pomohou. A že se vrátí do Stovek jako za starých dobrých časů.