Tým, který hrál ve Frýdku-Místku MSFL v poslední sezoně, už je ve Vratimově. Valcíři však získali třetiligovou licenci z Petřkovic a začali budovat zcela nový výběr.

Trenérem Frýdku-Místku byl jmenován Karel Orel, jemuž budou dělat asistenty Miroslav Onufer a Roman Vojvodík. Brankáře bude mít na starost Horymír Kotala.

Jejich úkolem bude sestavit tým, který bude bojovat v příštím ročníku MSFL. „Odstartovali jsme tréninkový miniblok, který by měl trvat do 2. června. Chtěli bychom absolvovat tréninkové jednotky třikrát týdně s tím, abychom se pomaličku poznali. Aby trenéři poznali hráče a hráči poznali nás trenéry, samozřejmě i prostředí ve Stovkách,” uvedl pro klubový web trenér Orel.

Stejná startovní čára

Na prvním tréninku se ukázalo jednadvacet hráčů, mezi nimiž bylo několik fotbalistů Baníku Ostrava. „Ten nám v rámci spolupráce přislíbil určitou výpomoc. Ale není to samozřejmě jen o hráčích Baníku. Jednáme i s ostatními fotbalisty a kluby,” dodal Orel.

V akci se objevilo několik tváří, které už fanoušci Lipiny znají - například brankář Richard Mrozek, ale taky Timofej Barkov a Šimon Byrtus. „Startovní čára je pro každého stejná a každý bojuje za sebe. Teď to bude platit abnormálně. Většinu hráčů tak dobře neznáme, takže bude na nich, jak zde projeví svůj talent,” prohlásil Orel.

Kádr Frýdku-Místku na začátku přípravy

Jakub Švrčina (Bohumín), Richard Mrozek (D. Datyně), Tomáš Netolička (MFK Vítkovice), Michael Gergela (Baník Ostrava) - Michal Velner (Baník Ostrava), Jaroslav Juříček (Frýdlant nad Ostravicí), Marián Kovařík (Vsetín), David Kučera (Frýdlant nad Ostravicí), Lukáš Raab (Baník Ostrava), Dominik Vojvodík (Lískovec), Jakub Tamajka (Baník Ostrava), Timofej Barkov (Baník Ostrava), Josef Knedla (Baník Ostrava), Dominik Konečný (Baník Ostrava), Jakub Vrba (Baník Ostrava), Šimon Byrtus (Karviná), Tomáš Hujo (Karviná), Jakub Massaniec (Hlučín), Petr Kováč, Giacomo Corriero, Marek Janša (Uherský Brod).