Kroměříž je v MSFL první, zato Frýdlant bojuje o záchranu. O favoritovi bylo jasno, utkání však nabídlo velkou zápletku.

Jako první se prosadil hostující kanonýr Velička, který v sedmé minutě přeloboval z dálky domácího gólmana. Do kabin se však šlo za stavu 1:1, o což se postaral kroměřížský Chwaszcz.

Druhý poločas ovšem začal stejně jako ten první. Jako první se trefil Frýdlant – a zase po sedmi minutách, kdy se krásně trefil Literák – 1:2.

Jenže hosté ani tentokrát náskok neudrželi. Nejprve po rohu srovnal Tiahlo a v nastaveném čase zajistil Kroměříži výhru po dalším rohu Zavadil. „Bylo těžké přejít po dvou měsících na umělce na trávu, ale dobře jsme se na soupeře připravili. První poločas Kroměříž měla nějaké náznaky po křídlech, ve druhé půli jsme jim však nic nedovolili. Přesto jsme prohráli,“ uvedl frýdlantksý kouč Martin Šrámek.

„Mrzí mě, že nemáme aspoň bod. U rohů jsme udělali strašné chyby, sami jsme jim je nabídli, prohráli jsme naší nešikovností,“ dodal Šrámek.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 3:2 (1:1)

Branky: 25. Chwaszcz, 68. Tiahlo, 91. Zavadil - 7. Velička, 52. Literák. Rozhodčí: Řezníček - Kolář, Slabý. Diváci: 215.

Frýdlant: Prepsl – Švrček, Literák, Šafner (46. Marek), Milar (62. Kedroň) – Škorik, Juříček, Varadi (83: Hladík), Staněk, Hajnoš – Velička. Trenér: Šrámek.