„Rezervu Baníku Ostrava disponuje mladým hladovým týmem a při pohledu na tabulku působí jako favorit. My ale nechceme dát Stovky zadarmo,“ burcoval před zápasem pro klubový web trenér Frýdku-Místku Robert Pištěk

Domácí vstoupili do utkání, které sledovaly téměř čtyři stovky diváků, skvěle. Už ve druhé minutě se po centru ve skrumáži nejlépe zorientoval Raab a Frýdek-Místek vedl 1:0.

Pak přišla řada i na Baník. Nejlepší střelec soutěže Jaroň sice ještě první šanci neproměnil, o pár momentů později ale umístil střelu z vápna přesně k tyči a bylo srovnáno.

Ostravany mohl poslat do vedení Smékal, ten ale mířil nad břevno. V 29. minutě však udeřili domácí. Po standardní situaci propadl míč k Bielanovi, který přišel do Stovek v zimě na hostování z Karviné, a ten rozhodl.

Ve druhé půli mohl srovnat ještě Jaroň, v bojovném poločase už ale další gól nepadl a Valcíři tak vyválčili důležité body.

FK Frýdek – Místek – Baník Ostrava B 2:1 (2:1)

Branky: 2. Raab, 29. Bielan - 17. P. Jaroň. Rozhodčí: Matějek – Bebenek, Mankovecký. ŽK: Rubý, Raab, Blejchař, Kovařík, Květon - Fulnek.Diváci: 390.

Frýdek-Místek: Květon – Blejchař, Massaniec, Velner, Rubý, Barkov (74. Nieslanik), Konečný, Bielan (69. Juříček), Raab, Kovařík (90+4. Zupko), Hykel.

Baník B: Murin - Zálešák (46. Fulnek), Říha, Stoklásek (46. Blahuta), Juroška - P. Jaroň, Boháč (79. Stojičevič), Šín (46. Sotorník), Holaň (46. Drozd), M. Jaroň - Smékal.