Vratimov, který se do MSFL vrátil po dlouhých 19 letech, vstoupil do sezony dobře. První dva zápasy vyhrál, poprvé padl až ve čtvrtém kole. Ročník však končil s hlavami dole a s devíti porážkami v řadě. „Podle mě jsme na jaře hráli paradoxně o něco lépe než na podzim, ale závěr sezony byl hodně složitý. Na poslední kola jsme jezdili v jedenácti lidech, ani tréninky už neměly takovou úroveň, jakou by měly být. Není to výmluva, ale musíme se z toho ponaučit a mít širší kádr,“ řekl pro Deník vratimovský kouč Filip Racko.

Jistotu záchrany si Vratimov zajistil brzy. „Závěr sezony to ale celé pokazil,“ uvědomoval si Racko, podle něhož někteří hráči létali po vydařeném startu ročníku v oblacích. „Na začátku jsme měli přijatelný los. Chtěli jsme skončit někde uprostřed tabulky, ten konec nám ale nevyšel,“ dodal.

Vratimovský kádr projde během léta obměnou. Tým trenéra Racka totiž trápila marodka, a tak je třeba soupisku rozšířit. „Taky mohou nastat nějaké odchody, o některé naše hráče je zájem jinde. Snad tady přijdou adekvátní náhrady a kádr rozšíříme,“ doufá Racko, který by měl podle svých slov u týmu pokračovat.

O místo v kádru se budou ucházet také někteří hráči z vratimovského béčka. „Jsou tam kluci, kteří nás nezklamali. Když přišli, byli vidět. Mohli by na to mít, ale musí chtít a pořádně trénovat. Bez toho, že zatnou zuby a budou pořádně makat, to nepůjde,“ nabádá je Racko.