Cestu za vysněným postupem zahájí Třinec v sobotu 5. srpna doma proti Hodonínu. Utkání začne v 10.15 hodin. „Věřím, že jsme dobře připraveni,“ řekl Roman West, jehož mužstvo sehrálo v přípravě celkem šest přípravných zápasů ve Zlíně (0:2), se Žilinou B (4:4), Frýdkem-Místkem (0:0), Zlínskem (1:1), v Hlučíně (2:1) a s Petřvaldem na Moravě (7:1).

„Únava na hráče doléhala déle, než jsme čekali, vstřebávali ji těžce. Po čtrnácti dnech, kdy jsme už trochu polevili, na nich byla stále patrná. Až ke konci přípravy, v zápase v Hlučíně, a především v generálce s Petřvaldem, bylo vidět, že únava z hráčů opadává. Přišla spousta mladých, do každého zápasu jsme šli v jiné sestavě,“ vykládal Roman West.

Třinec - Petřvald na Moravě 7:1 (příprava, 29. 7. 2023).
Třinec v generálce naděloval, Petřvaldu naložil sedmičku. Co řekl kouč West?

„Zkoušeli jsme různé varianty hry. Individuální výkony někdy vypadaly lépe, jindy hůře, vše bylo zkreslené tou zmíněnou únavou. Jsem rád za tři zápasy proti třetiligovým týmům. Kdybychom je neabsolvovali, vůbec nevíme, do čeho jdeme. Musíme se koncentrovat, hrát zodpovědně, a když si vytvoříme šance, bude je potřeba proměnit,“ zdůraznil Roman West.

„Během sedmi náročných týdnů jsme odvedli spoustu práce. Věřím, že v sezoně se to projeví. Absolvovali jsme mnoho běžeckých i silových tréninků, využívali jsme hřiště, měli jsme k dispozici regeneraci, saunu i vířivku, také jsme chodili na koupaliště. Teď se k tomu přidala kryokomora, aby z hráčů opadla únava,“ pochvaloval si dobré podmínky Roman West.

Fotbalisté Třince se dočkali v přípravě premiérové výhry. Na pátý pokus.
Třinec má první vítězství, urval ho v Hlučíně. Potřebovali jsme ho, uznal kouč

„Skládali jsme nový tým, dvanáct hráčů odešlo a stejný počet přišel. Kádr je dostatečně široký, je v něm konkurence, máme z čeho vybírat. V případě, že to bude třeba i po hodině hry vyrovnané, musíme zůstat trpěliví a nepanikařit. Máme totiž hráče, které můžeme poslat na hřiště a oni mohou v posledních třiceti minutách rozhodnout,“ je přesvědčen Roman West.

„Pravou tvář nám ukáže až samotná soutěž, protože spoustu hráčů jsme zatím viděli jen v přípravě a stále nevíme, co s nimi udělají mistrovská utkání,“ dodal kouč Třince, který se vyjádřil také k největším favoritům soutěže. „Silný bude Hlučín, kterému těsně unikl postup do druhé ligy. K nejlepším bude patřit také béčko Baníku a Uničov,“ uzavřel Roman West.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …