Do Frýdku-Místku přijel Uherský Brod, který se dostal už po deseti minutách hry do vedení. To ale netrvalo dlouho – o dvě minuty později si po rohu domácího týmu brankář Uherského Brodu srazil míč do sítě a bylo srovnáno. „První poločas nám herně vyšel. Vytvořili jsme si i další příležitosti ke skórování, ale bohužel nám to tam nespadlo,” uvedl pro klubový web trenér Valcířů Karel Orel.

Po přestávce znovu udeřili hosté, které v 55. minutě poslal do vedení Pavlíček. „Brod má taktiku zaměřenou na defenzivě a podnikání rychlých útoků, v čemž jsou velice silní. Dneska to potvrdil, protože oba góly jsme dostali z těchto situací. Ztratili jsme míč na soupeřově polovině a následně jsme inkasovali,“ řekl Orel.

Zdálo se, že domácí zůstanou bez bodu, v nastavení ale dostali možnost pokutového kopu, který proměnil Raab. „Vzhledem k tomu, že jsme vyrovnali v poslední minutě, musíme být se ziskem jednoho bodu maximálně spokojení. Má pro nás cenu zlata. V naší situaci ho musíme přijmout a brát s pokorou,“ dodal Orel.

FK Frýdek-Místek – ČSK Uherský Brod 2:2 (1:1)

Branky: 13. Kovařík, 90+2. Raab (pen.) – 11. Michalec, 55. Pavlíček. Rozhodčí: Rosický – Marek, Mayer. ŽK: Konečný, Velner, Kovařík – Pavlíček, Kratochvíl. Diváci: 193.

Frýdek-Místek: Květon – Blejchař, Velner, Vrbka (78. Křenek), Juříček, Vengřinek (84. Střižík), Kučera, Konečný, Barkov, Raab, Kovařík. Trenér: Orel.