Velké Meziříčí se nachází ve spodních patrech tabulky. Frýdek-Místek chtěl utkání zvládnout za tři body, aktivněji ale do utkání vstoupili hosté, kteří si taky vypracovali několik šancí.

Lipina zahrozila po šanci Velnera, krátce na to ale udeřil hostující Plichta a Velké Meziříčí šlo do kabin s jednogólovým náskokem.

„Byla to taková naše klasická písnička. Kromě prvních pěti minut jsme dominovali, měli jsme šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Oni svou jedinou příležitost po našich dvou chybách dali,“ uvedl trenér Frýdku-Místku Robert Pištěk.

Ještě před přestávkou mohli srovnat Martiník a Rubý, ani jeden ale hostujícího gólmana nepřekonal. Naopak, v 54. minutě skvěle vypálil Dolejš a bylo to 0:2.

Velké Meziříčí mohlo přidat i další góly, domácí se ale ubránili a necelých dvacet minut před koncem snížil po přihrávce Kovaříka Martiník. V 84. minutě se pak kuriózně prosadil Rubý, jenž Valcířům vystřelil alespoň bod.

„Aspoň, že jsme uhráli bod. Je to málo, ale s ohledem na vývoj zápasu ho musíme brát,“ dodal Pištěk.

FK Frýdek-Místek – FC Velké Meziříčí 2:2 (0:1)

Branky: 72. Martiník, 84. Rubý – 39. Plichta, 54. Dolejš. ŽK: Velner, Kovařík - Plichta, Mucha. Rozhodčí: Dorotík – Dudek, Šafrán. Diváci: 112.

Frýdek-Místek: Gergela – Nevřela (67. Burgo), Massaniec, Velner, Kostka, Konečný (58. Kovařík), Zupko (82. Němec D.), Dadak, Martiník, Hykel, Rubý. Trenér: Pištěk.