Jednadvacetiletý odchovanec Šumperka Patrik Strnad, jenž prošel mládeží v Karviné a Opavě, nakoukl v letošní sezoně poprvé do Moravskoslezské fotbalové ligy. „Na Karvinou mám dobré vzpomínky. Hodně jsem hrával a dával góly. V Opavě jsem se snažil prosadit do áčka, ale nešlo to. Byl jsem z toho trošku frustrovaný,“ popisuje Patrik Strnad svoji cestu mládežnickým fotbalem.

Na chvíli si ještě v roce 2016 odskočil zpátky do mateřského klubu Šumperka, kde si vyzkoušel divizi. „V kontaktu s kluky nejsem skoro vůbec. Jsou tam někteří, kteří nepatří mezi mé oblíbence, takže spíš sleduju svoje kamarády. Byl jsem se na ně párkrát podívat. Mrzí mě, že jsou tak dole, myslím, že by si zasloužili být trošku výš,“ dává najevo, že na klub z fotbalových začátků, který se momentálně nachází na chvostu divizní tabulky, nezapomněl.

Na podzim této sezony už hájil barvy, ještě nedávno druholigového, Frýdku-Místku, ve kterém se mu fotbalově dařilo. Odehrál v dresu Valcířů patnáct utkání, které přetavil ve tři branky.

Jenže to ostatní už tak růžové nebylo. „Vedení mi něco naslibovalo, lhali mi a potom mě i pomlouvali. Takže jsem tam nechtěl zůstat,“ vysvětluje hráč důvod svého odchodu do Uničova. Momentálně se na tréninky i do kabiny těší víc. „V Uničově je rozhodně lepší parta. Ve Frýdku byly individuality, které narušovaly vztahy v kabině. Celkově je chod klubu víc domácký. Když někdo něco slíbí, tak to tak je. Ve Frýdku to tak nebylo,“ porovnává obě své třetiligové štace ofenzivní hráč.

Ani v Uničově neměl začátky jednoduché. „Znal jsem jej jen z doslechu z Opavy, a tak jsme ho vzali, že nám pomůže zvýšit konkurenci v týmu. Jenže svými výkony si řekl o základní sestavu,“ přiblížil jeho angažování uničovský trenér Dušan Žmolík. V té sice začal, ale následně jeho minuty na hřišti začaly ubývat. „Největší důvod byl, že jsem první zápas hrál špatně a poté dal trenér šanci ostatním, takže jsem musel čekat. Je tady patnáct lidí, kteří jsou vyrovnaní a všichni můžou hrát,“ vyzdvihl Strnad kvalitu kádru Hanáků.

Šance přišla po třech zápasech v utkání ve Vyškově a Strnad se po sedmi minutách odměnil za důvěru první brankou v dresu Uničova. Od té doby patří do základní sestavy. „Důležité bylo, že se vyhrálo a trenér sestavu nechtěl měnit,“ myslí si rychlý útočník či záložník. Proti Uherskému Brodu střelecky mlčel, ale s Hodonínem se trefil znovu a byla na něj i odpískaná penalta. „Soupeř na něj musel vystřídat hráče, protože viděl, že je v něm obrovská síla,“ uznal Žmolík kvalitu svého svěřence.

Uničovu se však ani přes jeho branky hlavně na domácím hřišti moc nedaří. „Největší problém je, že si dáváme góly sami a neudržíme výsledek. Když soupeř zaleze, hraje se nám špatně. Potřebujeme hrát s týmem, který se snaží o fotbal,“ ví Strnad, na čem musí se spoluhráči zapracovat.

Budou na to mít ještě sedm zápasů, ve kterých se může i tento mladý hráč více ukázat. „Měl by víc využívat svých předností, jednoduché kličky a rychlosti. Navíc je na tom výborně kondičně. Občas se utápí v předržování balonu, takže když si tohle urovná, tak nemusí hrát jen třetí ligu,“ vidí ve Strnadovi potenciál uničovský kouč.

Nicméně je odchovanec Šumperka v kádru předloňského vítěze soutěže zatím spokojený. „V Uničově se mi hraje i trénuje dobře,“ zakončil.