Vratimov, který získal licenci na MSFL z Frýdku-Místku, tak půjde do příští třetiligové sezony s novým trenérem. „Bylo to jako blesk z čistého nebe, vůbec jsme to nečekali,” přiznal pro Deník sportovní ředitel týmu Daniel Černaj. „Pan Žižka za námi přišel s tím, že si potřebuje odpočinout. Požádal o uvolnění a my jsme mu vyhověli,” dodal.

Žižka s Hottkem, kteří v průběhu minulé sezony nahradili Michala Hubníka, u trenérského kormidla moc dlouho nevydrželi. „Jsou to kvalitní trenéři. O to víc nás mrzí, že odešli. Čekali jsme, že připraví další mladé hráče nejen pro naše kluby, ale i pro zahraničí,” řekl Černaj.

Vedením týmu byl nově pověřen pětatřicetiletý Filip Racko, jenž v minulé sezoně vedl tehdejší vratimovský tým. „Zatím je to jen dočasné řešení. Uvidíme, jak to dopadne, ukáže to čas. Každopádně konec trenérů mě hodně překvapil, bylo to ze dne na den, nic tomu nenasvědčovalo,” uvedl Racko, jenž si v lize zahrál za Baník nebo Slovácko.

Zatím však není jisté, kdo Vratimov v MSFL povede. „Taktovku drží Filip Racko. Jedna z variant je, že zůstane. Ještě ale hledáme jednoho kouče do party, který by rozšířil trenérský štáb. Radíme se o tom i s lidmi z vratimovského vedení,” prohlásil Černaj, který si spolupráci s Vratimovem nemůže vynachválit. „Vychází nám vstříc, vedení i město,” uvedl.

Už několik dní je jasné, že ve Vratimově nebude hrát bývalý kapitán Valcířů Petr Literák, jenž zamířil do Frýdlantu nad Ostravicí. Dobrou zprávou pro fanoušky naopak je, že dres týmu bude oblékat Adam Varadi. „Nic moc dalšího se zatím neudálo. Jednáme o posilách, ale je to složité, hráčů totiž moc není,” řekl Černaj, jenž promluvil také o budoucnosti Samuela Šiguta, který je už na druhých testech v mistrovské Slavii. „Zájem o něj má více klubů. Budeme řešit, co dál,” doplnil.