Domácí diváci nemuseli na branku čekat vůbec dlouho - už v prvné minutě totiž udeřil Puža a Velké Meziříčí vedlo 1:0. „Do zápasu jsme vůbec nevstoupili dobře. Přitom jsme se o tom před utkáním bavili. Že na nás budou chtít vletět, že prostě po té dlouhé cestě je vždy ta rozcvička a nálada taková utahaná. I přesto jsme ale dostali gól hned v první minutě, který to pak celé dost ovlivnil,” uvedl pro klubový web trenér Vratimova Filip Racko.

Velké Meziříčí tlačilo i dál, Vratimov už ale v první půli další gól nedostal. „V poločase jsme si řekli, že musíme více běhat a dávat si míč po zemi. Hrát zkrátka kombinačně, a že máme na to, abychom si odsud nějaké body odvezli,” dodal Racko.

V 68. minutě už to ale bylo 2:0 pro domácí. Vratimov však nesložil zbraně a osm minut před koncem snížil zásluhou Hrušky, víc už toho ale hosté nestihli a zůstali bez bodu. „Utkání jsme dokázali kontaktní brankou zdramatizovat, ale musím říct, že soupeř ten závěr odehrál velice zkušeně. Nás prakticky nepustil před svou bránu. Odehrál to na naší polovině, v posledních deseti minutách měli asi šest rohů. Tím bych řekl, že domácí získali zaslouženě tři body,“ uzavřel Racko, jehož svěřenci jsou po podzimu jedenáctí.

FC Velké Meziříčí - FC Vratimov 2:1 (1:0)

Branky: 1. Puža, 68. Dolejš – 83. Hruška. Rozhodčí: Řezníček – Silný, Volek. ŽK: R. Demeter, Vašíček – Střalka. Diváci: 150.

Vratimov: Střalka – Varadi, Dziuba, Igbinoba, Duda (72. Demianenko) – Hladík (79. L. Kundrátek), Skwarczek (79. Bzirský), Ožvolda, Hajnoš (46. Hruška) – J. Ptáček (67. Klejnot), Teplý. Trenér: Racko.