Baník byl favoritem, což také od úvodních minut potvrzoval. Skóre utkání otevřel už v sedmé minutě Smékal a do přestávky se Ostravané trefili ještě jednou.

„Místo toho, abychom se nahecovali, podpořili a snažili se utkání otočit ve svůj prospěch, tak se hráči mezi sebou nebo s rozhodčím jen hádali a ten první poločas už stál za houby,” uvedl pro klubový web trenér Vratimova Filip Racko.

Ve druhé půli se hosté zlepšili, dostali však další gól a prohrávali 0:3. Pak se sice prosadil vratimovský Igbinoba, další branka už ale nepadla a všechny body zůstaly na Bazalech.

„Druhý poločas byl z naší strany už lepší, škoda, že jsme dostali po standardce třetí gól, kdy jsme si nepohlídali přední tyč, ale Baník byl více méně pak zalezlý na své polovině a spoléhal spíš na brejky,” řekl Racko, kterého mrzelo, že jeho tým nebodoval. „My se musíme naučit hrát od první minuty a ne, až když prohráváme, nebo se zápas pro nás nevyvíjí dobře. Nejlíp to už zvládnout v příštím kole. Máme teď sérii pěti utkání, kdy jsme nevyhráli, potřebujeme už konečně urvat tři body,“ dodal Racko.

FC Baník Ostrava B – FC Vratimov 3:1 (2:0)

Branky: 7. Smékal, 36. Jaroň, 65. Stoklásek – 73. Igbinoba. Rozhodčí: Silný – Hubený, Macrineanu. ŽK: Kulig, Říha, Zouhar, Zálešák – Hladík, Duda, Ožvolda, Varadi. Diváci: 342.

Vratimov: Střalka – Varadi (81. Demianenko), Dziuba, Igbinoba, Hruška (60. Hajnoš) – Hladík, Bzirský (68. Skwarczek), Ožvolda, Klejnot (60. Chlopek) – Teplý (60. Baďura), Duda. Trenér: Racko.