Poté, co tým z Frýdku-Místku odešel do Vratimova, začalo se ve Stovkách tvořit zcela nové mužstvo, které dostal na starost trenér Karel Orel. „V přípravě zatím vše probíhá podle toho, jak jsme si naplánovali,” uvedl pro Deník.

Valcíři v přípravě nejprve remizoval i s rezervou Karviné, pak porazili Valašské Meziříčí a následně i 1:0 Vítkovice (utkání se však kvůli bouřce nedohrálo). Už v neděli hráče Frýdku-Místku čeká pohárové utkání proti Frenštátu a následně odstartuje nový ročník MSFL, do kterého Orlovi svěřenci vstoupí duelem s Rosicemi. „Budeme se chtít prezentovat takovým výkonem, který se bude líbit našim fanouškům. Aby nám za něj s chutí zatleskali a odcházeli domů spokojeni,” prohlásil Orel.

Kádr Valcířů se tvořil za pochodu, trenérskému týmu se ale nakonec povedlo poskládat zajímavý tým. „Spokojený však budu, až nastoupíme k prvnímu mistrovskému utkání s takovým kádrem, který jsme mohli v rámci našich možností a potřebné kvality sestavit,” prohlásil Orel, který přiznal, že do Stovek mohou někteří hráči ještě přijít. „Ještě bychom na některých postech chtěli získat kvalitní hráče, kteří mají herní potenciál nám na některých pozicích výrazně zvýšit konkurenci,” dodal.

Kouč Valcířů ví, že je stále na čem pracovat. „Především pak na součinnosti jednotlivých řad a jednotlivců v obranné, přechodové nebo útočné fázi hry. Na to jsme měli zatím v rámci tréninkového procesu málo času,” dodal.

Hodně pikantní budou také souboje Frýdku-Místku proti Vratimovu, který hrál MSFL ještě na podzim právě ve Stovkách. „Já to ale jako žádné derby neberu. Historicky náš klub nikdy s Vratimovem derby nehrál, snad jenom přáteláčky v přípravě. Takže to bude běžné mistrovské utkání, ve kterém samozřejmě uděláme maximum proto, abychom zvítězili,” vzkazuje fanouškům Orel.