Dosavadním trenérem Frýdku-Místku byl Michal Hubník. Ten se ale nově stává druhým asistentem a zároveň se přesouvá do vedení klubu. „Jeho zkušenosti a kontakty se budeme snažit použít k tomu, aby se naši mladí mohli dostat až do zahraničí,“ uvedl sportovní ředitel A týmu Daniel Černaj. „Michal Hubník navíc dělá licenci a ředitele pro mezinárodní obchod v jedné firmě, takže se to nabízelo,“ dodal.

Hlavním trenérem Valcířů se tak stává Jan Žižka, který bude mít na starost celý tým. „Bude to v jeho kompetenci,“ řekl Černaj. Jakub Hottek bude působit jako asistent. „Chtěli jsme zkvalitnit trenérský štáb. Poslední porážky nás k tomu vybízely, jsou to kvalitní trenéři, kteří tady už působili, klub znají a mohou se hned aklimatizovat,“ uvedl na jejich adresu. Stávající asistent trenéra Josef Sláma u týmu skončil.

Valcíři tento týden vypadli v MOL Cupu, navíc prohráli i dva domácí duely v MSFL v řadě. Naposledy doma podlehli vysoko 2:6 Uničovu. Nová trenérská dvojice Frýdek-Místek povede už v sobotu v Uherském Brodě, kde Valcíři budou útočit na pátou venkovní výhru v řadě. „Máme dva body ztráty na první místo. Nepovedly se nám domácí zápasy, a tak jsme týmu chtěli dodat nový impuls. Snad teď zase vyhrajeme a neztratíme kontakt se špicí,“ přeje si před víkendovým duelem Černaj.