Koronavirové časy byly, stále jsou, a ještě i budou, náročné pro všechny. Fotbalový Frýdlant nad Ostravicí, který patří k předním týmům divize, není výjimkou. „I když se nehrálo, tak musela probíhat údržba celého areálu. Ale hlavně, přísná nařízení musely dodržovat i firmy v okolí, které omezily nebo zastavily výrobu, takže jejich spolupráce sponzorováním byla v maximální míře omezena,“ uvedl místopředseda 1.BFK Petr Lichnovský. „Musíme tak poděkovat zejména městu Frýdlant, protože bez jeho přispění by nebylo možné ani tento omezený chod klubu zajistit,“ dodal.

Od začátku týdne se však činnost klubu zase začíná pomalu obnovovat. V úterý vyběhli do akce i frýdlantští muži, kteří za dodržování zpřísněných opatření absolvovali i první trénink. Beskydští fotbalisté už mají naplánovaný také první přípravný zápas, který sehrají 30. května na domácím stadionu proti Valašskému Meziříčí. „Příprava na nadcházející sezonu v divizi je ve stadiu jednání,“ řekl Lichnovský.

Ve druhé polovině května se rozběhnou také tréninky frýdlantské mládeže. „Výjimkou však budou ti nejmenší, jejichž tréninky pravděpodobně budou zahájeny až v průběhu června,“ uzavřel Lichnovský.