Frýdlant v první půli zahrozil šancí Svatonského, ve druhém poločase pak Soukup nastřelil tyč. Svou jednu velkou šanci neproměnil ani Frenštát, a tak si oba týmy rozdělily po bodu.

Frenštát je v tabulce nyní pátý, pět bodů za druhým Frýdlantem, který ztrácí už jen bod na vedoucí Polanku. Svěřenci trenéra Martina Šrámka letos navíc jako jediní ještě neprohráli.

„Stačilo trochu štěstí a možná jsme tady mohli získat i víc. Čekali jsme trpělivě na své příležitosti, ty jsme však proměnit nedokázali. Jsem ale rád, že jsme soupeře do ničeho vážnějšího nepustili, vezeme bod z venku,” řekl po zápase pro klubový web Šrámek.

Beskydské derby doprovázela skvělá kulisa, kterou vytvořilo okolo šesti stovek fanoušků. „Já bych chtěl opravdu strašně moc poděkovat našim fandům, kteří za námi dorazili. Bylo jich opravdu hodně. Mrzí mě, že jsme je nepotěšili vítězstvím, ale snad si vše vynahradíme teď doma s Bílovcem. Je pravdou, že kdybychom tady vyhráli, mohli jsme se vyhoupnout na první místo. Nám ale stačí zatím i to druhé,” dodal Šrámek.

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm - 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 0:0

Rozhodčí: Mankovecký – Krupa, Potiorek. ŽK: Bolcek, Dudek, Klimpar – Milar, Staněk. Diváci: 565.

Frýdlant: Prepsl – Střižík, Wozniak, Marek, Švrček – Staněk – Velička (87. Fromelius), Šafner – Milar (67. Indra), Soukup (73. Šrámek), Svatonský. Trenér: Šrámek.