Frýdlant sice naposledy doma nestačil na Bohumín, v sobotu se ale dokázal vrátit na vítěznou vlnu. Na půdě posledních Heřmanic hosté nedopustili žádné překvapení a už v deváté minutě je poslal do vedení z penalty Velička.

Rozhodnuto bylo už do přestávky, na 2:0 dával Indra a o sedm minut později se trefil taky Kučera. Do kabin tak Frýdlant odcházel s pohodlným třígólovým náskokem a po návratu na hřiště hosté ve své jízdě pokračovali.

Hned na začátku druhé půle přidal druhý zásah Velička a za další čtyři minuty na 5:0 dával sváteční střelec Wozniak. Vzápětí se trefil Fromelius a domácí byli zralí na ručník.

Definitivní zásah heřmanické obraně zasadil frýdlantský brankář Prepsl. Ten nastoupil na plac v 78. minutě místo Kučery coby hráč do pole a pět minut před koncem dokonce vstřelil gól. Frýdlant zvítězil 7:0 a udržel se v čele tabulky.

„Splnili jsme si povinnost, za výhru jsme samozřejmě rádi. Soupeř byl ale hodně odevzdaný. Moc se mi to nechce hodnotit, protože ani není co," uvedl kouč Frýdlantu Martin Šrámek. „Jediné, co mě na tomto zápase těší, je to, že se mezi střelce zapsali naši náhradníci. Ale bylo to však utkání, které jsme museli vyhrát," dodal.

FC Heřmanice Slezská – 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 0:7 (0:3)

Branky: 9. (pen) a 47. Velička, 28. Indra, 35. Kučera, 51. Wozniak, 54. Fromelius, 86. Prepsl. Rozhodčí: Broskevič – Krupka, Potiorek. ŽK: Kebísek, Půda – Velička. Diváci: 80.

Frýdlant: Švrčina – Švrček, Wozniak, Marek (46. Střižík), Šafner – Wludyka (58. Papík), Indra, Kučera (78. Prepsl), Staněk – Velička (63. Šrámek), Svatonský (46. Fromelius). Trenér: Šrámek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...