Frýdlantský trenér Martin Šrámek udělal v sestavě několik změn. „A to nám asi pomohlo,“ řekl. Do útoku poslal místo Veličky Soukupa, který se podílel hned na třech gólech. Na stoperu pak nastoupil zkušený Staněk. „A vzadu jsme to uhráli s nulou,“ těšila výhra 5:0 Šrámka.

Beskydští se ujali vedení už ve dvanácté minutě, kdy se prosadil Šafner. O jedenáct minut později se trefil i Škorik a bylo to 2:0. Po přestávce přidal další dvě branky Šafner, jenž tak nasázel hattrick, a jednou se prosadil i Wludyka. „Bylo to jednoznačné. Asistent mi říkal, že soupeř měl jedinou střelu na branku, to bylo všechno,“ dodal Šrámek.

Radost z vítězství ale Šrámkovi kazil pohled na marodku, které je čím dál více zaplněná. „Během zápasu se nám zranili čtyři hráči, což je určitě černá kaňka na jinak výborném utkání. Snad se nám do příště dají aspoň dva dohromady, ale moc růžově to nevidím,“ říká kouč 1. BFK.

Ze hřiště musel stáhnout Kučeru a utkání nedohráli ani Marek, Škorik a Soukup. Mimo hru jsou navíc Biolek a Dvořák. „Nakonec jsem tam musel dát dorostence, který hrál už dopoledne,“ řekl Šrámek, jehož svěřence nyní čekají dva venkovní zápasy. „Sestavu teď látáme, tam snad nám výhra pomůže a zvedne nám morálku,“ říká před duely ve Vítkovicích a Opavě Šrámek.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – FK Nový Jičín 5:0 (2:0)

Branky: 12., 48. a 61. Šafner, 23. Škorik, 76. Wludyka. Rozhodčí: Zavřel – Svoboda, Kaloč. ŽK: Škorík – Kadlčík, J. Blechař, Gomola, Nippert. Diváci: 231.

Frýdlant: Prepsl – Střižík, Staněk, Marek (46. Svatonský), Švrček – Šafner, Juříček, Škorik (71. Plucnara) – Wludyka, Soukup (70. Wozniak), Kučera (46. Velička). Trenér: Šrámek.